Turystyka uzdrowiskowa w Polsce

Turystyka uzdrowiskowa w Polsce

Zabiegi dla ciała i duszy

Turystyka uzdrowiskowa w Polsce cieszy się coraz większym powodzeniem. Zwiększa się liczba klinik rehabilitacyjnych wyposażonych w nowoczesny sprzęt medyczny i diagnostyczny. Także wśród usług pozaleczniczych widać wiele pozytywów – ośrodki SPA i Wellness coraz częściej zlokalizowane są w odrestaurowanych dworkach i gruntownie wyremontowanych pałacach, które poza zabiegami upiększającymi oferują klientom wygodny nocleg w hotelowych apartamentach. Goście mają też do dyspozycji łaźnie, sauny, baseny, salony kosmetyczne i fryzjerskie – ośrodki oferują im wiele zabiegów z zakresu odnowy biologicznej wykonywanych w komfortowych warunkach.

Poza luksusowymi hotelami i ośrodkami wypoczynkowymi Polska przyciąga turystów bogactwem złóż termalnych i znakomitą kadrą medyczną w uzdrowiskach, zajmującą się wszystkimi rodzajami schorzeń. Gdzie i na jaką pomoc możemy liczyć? Oto kilka przykładów.

Turystyka uzdrowiskowa w Polsce

Do sanatorium w Nałęczowie przyjeżdżają pacjenci po transplantacji serca. Atrakcją kurortu jest także pierwsza w Polsce komora klimatyczno-inhalacyjna. W Busku Zdroju leczy się reumatyzm i stany pourazowe narządów ruchu – to kurort popularny wśród sportowców.

Ciechocinek natomiast słynie z największych w Europie tężni, z których pompuje się solankę, skuteczną w leczeniu schorzeń układu krążenia, dróg oddechowych i chorób kobiecych, a w Parku Zdrojowym znajduje się pijalnia wód i pełniąca funkcję naturalnego inhalatorium fontanna zwana Grzybkiem. Największy kompleks basenów termalnych w Polsce znajduje się w Bukowinie Tatrzańskiej.

To zaledwie ułamek bogatej oferty, na jaką mogą liczyć kuracjusze przebywający w polskich uzdrowiskach. W Polsce poza wymienionymi powyżej znajduje się dużo więcej uzdrowisk. Przebywający w nich pacjenci leczą się ze schorzeń neurologicznych, narządów ruchu, reumatologicznych, nadciśnienia tętniczego i osteoporozy. W kurortach prowadzi się również terapie dla osób cierpiących na choroby dolnych i górnych dróg oddechowych, endokrynologiczne, ginekologiczne, otyłość i cukrzycę. Według Gazety Prawnej, polskie sanatoria cieszą się coraz większym zainteresowaniem cudzoziemców. Spory wpływ na wzrost popularności ma fakt, że coraz częściej podpisują z nimi umowy niemieckie kasy chorych.

Widzimy więc, że Polski rynek usług medycznych rozwija się w szybkim tempie. Uzdrowiska przestawiają się na nowe kierunki działania, dołączając do oferty zabiegi  SPA i Wellness. Ich rozwój został przyspieszony przez projekty prywatyzacji, co ma dodatkowo wzmocnić pozycję Polski na rynku turystyki zdrowotnej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Wakacje na Wyspach Kanaryjskich
Wakacje na Wyspach Kanaryjskich

Wyspy Kanaryjskie od lat cieszą się ogromną popularnością wśród polskich turystów. Do wyboru mamy cztery

Zamknij