Jak się pozbyć karaluchów? Naturalne metody.

Jak się pozbyć karaluchów? Naturalne metody.

Trudno pozbyć się karaluchów, gdy już osiedlą się w domu. Lubią wilgotne, ciepłe miejsca i lubią poruszać się w nocy, zwłaszcza w kuchni w poszukiwaniu jedzenia. Dobra higiena jest niezbędna, aby uniknąć ich przyciągania. Na szczęście istnieją naturalne i skuteczne metody radzenia sobie z nimi.

Sprzątanie.

Czyszczenie jest pierwszym krokiem, ponieważ czystość jest bronią numer jeden, aby uniknąć owadów. Regularnie czyść dom, nie zostawiaj okruchów i jedzenia na blacie roboczym, stole lub podłodze, trzymaj jedzenie w szczelnych, zamkniętych pojemnikach i usuń wszelkie kuchenne pozostałości.

Jeśli jesteś przepełniony karaluchami, odkurzaj dokładnie wszędzie, łącznie z szafami, pod i za meblami. Kiedy skończysz, nie zatrzymuj torby, bo inwazja zacznie się od nowa. Natychmiast wrzucić worek do ognia, utopić w wiadrze z wodą przed wyrzuceniem go (zamkniętego w hermetycznym worku) lub zabrać na wysypisko śmieci.

Czyszczarka parowa to dobry sposób na wyeliminowanie owadów bez zagrożenia dla zdrowia. Wlej biały ocet do jego zbiornika i oczyść wszystkie miejsca, które mogą przyciągnąć ich tą metodą: podłogi, ściany, listwy przypodłogowe, szafy i meble (wewnątrz, pod i z tyłu), pod zlewem, itp. Powtarzaj operację regularnie przez kilka dni, aby się ich pozbyć.

Oto nasze naturalne wskazówki, jak “pożegnać się” z karaluchami!

Soda do pieczenia i cukier.

W misce zmieszać odpowiednik szklanki sody do pieczenia i szklanki cukru pudru. Podziel mieszankę na kubki i umieść je w ciepłych, wilgotnych pomieszczeniach i w kuchni. Karaluchy będą przyciągane do cukru, a soda po spożyciu eliminuje je.

Wino.

Zrób pułapki na słodkie wino i włóż je do słoików. Rozrzućcie je po pokojach karaluchów. Ten drugi, zwabiony, będzie się spieszył i utonął, nie mogąc się wydostać.

Ziemia okrzemkowa.

Ziemia okrzemkowa jest naturalnym środkiem owadobójczym. Posypać go w kubkach i umieścić w miejscach uczęszczanych przez karaluchy. Wlej odrobinę cukru na wierzch, żeby je zwabić.

Ogórek.

Ułożyć plasterki ogórka na talerzach. To warzywo jest rzeczywiście bardzo dobrym środkiem odstraszającym owady.

Kwas borowy.

Zmieszać łyżkę stołową kwasu borowego z łyżką stołową słodzonego skondensowanego mleka. Uformuj nogę i podziel ją na kilka misek, które umieścisz w miejscach, gdzie przechodzą karaluchy. Nie wahaj się powtórzyć operacji po 3 tygodniach w celu wyeliminowania drugiego pokolenia owadów, lub ponownie w razie potrzeby.

Olejek eteryczny z eukaliptusa cytrynowego.

Jeśli inwazja karaliptusa dopiero się rozpoczyna, można go zlikwidować, wylewając kilka kropli olejku eterycznego z eukaliptusa cytrynowego na kawałki gazety. Umieść je na miejscach, gdzie przechodzą karaluchy.

Eteryczny olejek lawendowy.

Na małe kawałki bawełny umieścić od 5 do 10 kropli olejku eterycznego z delikatnej lawendy. Układaj je wszędzie, zwłaszcza w swoich szafach i odnawiaj aplikację codziennie.

Biały ocet.

Na dnie ścian, pod meblami, pod zlewem i w miejscach, przez które przechodzą karaluchy, rozpylić biały ocet. Zapach szybko ich odstrasza.

Dodaj komentarz