Top 5 polskich miast, które warto odwiedzić

Top 5 polskich miast, które warto odwiedzić

Zazwyczaj zwiedzanie kojarzy nam się z zagranicznymi miejscami. Warto jednak docenić też atrakcje, które oferuje nam ojczysta ziemia. Przed wami top 5 polskich miast, które trzeba zwiedzić chociażby raz. Ciekawe, czy wiedzieliście o wszystkich atrakcjach?

Poznań

Stolica wielkopolski, prężnie działający ośrodek akademicki i kulturalny. Zwiedzanie miasta należy rozpocząć od centralnej części Starego Rynku, przy którym wznosi się renesansowy ratusz, na którym został zamontowany znany wszystkim słynny zegar z koziołkami. Na Ostrowie Tumskim, w podziemiach katedry, możemy dotknąć początków Państwa Polskiego. Obok niej można wybrać się na spacer po Interaktywnym Centrum Historii Ostrowa Tumskiego “Brama Poznania”. Będąc w Poznaniu koniecznie trzeba spróbować rogala świętomarcińskiego, wypiekanego tradycyjnie na 11 listopada, ale w tradycyjnych miejscowych cukierniach dostępnego przez cały rok.

Kraków

Stolica Małopolski i druga stolica Polski słynąca z licznych zabytków – nie tylko w Polsce, ale i zagranicą. Wycieczkę po Krakowie możemy rozpocząć od starego dworca (Kraków Główny). Następnie warto się wybrać na targowisko Stary Kleparz, które znajduje się nieopodal. Możemy na nim znaleźć świeże warzywa i owoce, kiszonki oraz soki domowej produkcji. Swoje kroki powinniśmy skierować obowiązkowo na Krakowski Rynek, do Sukiennic i Kościoła Mariackiego.

Wrocław

Dolnośląskie miasto, które staje się coraz bardziej popularne wśród polskich i zagranicznych studentów. Posiada jeden z największych rynków w Europie, który jest otoczony kolorowymi kamienicami z różnych epok. Będąc we Wrocławiu należy wstąpić do Muzeum Pana Tadeusza, a następnie udać się na Ostrów Tumski – miejsce, które najpiękniej wygląda nocą.

Gdańsk

Miasto położone nad morzem i zachęcające do odwiedzenia o każdej porze roku. Panoramę miasta najlepiej podziwiać z Góry Gradowej, na którą prowadzi szlak spacerowy. Warte odwiedzenia jest również Muzeum Stoczni Gdańskiej, gdzie można poznać historię tworzenia wolnej Polski i Solidarności. Poruszająca wycieczka będzie doskonałym wyborem dla miłośników historii.

Zakopane

Polska to nie tylko morze, ale i góry. Najpopularniejsza polska górka miejscowość oferuje odwiedzającym nie tylko wspaniałe widoki, ale i masę atrakcji dla wszystkich turystów. Oprócz wycieczek koleją linową na Kasprowy Wierch czy Gubałówkę, warto odwiedzić Muzeum Stylu Zakopiańskiego w Willi Koliba. Nie należy zapominać też o sercu rozrywkowym miasta – Krupówkach.

Zwiedzanie polskich miast to świetny wybór na spędzenie wolnego weekendu. Nasza ojczyzna jest magicznym miejscem, które aby pokochać, trzeba poznać.

1 Comment

  1. Cudze chwalicie, swego nie znacie – jak to mówią. Spójrzcie jak łatwo jest wymienić 5 polskich miast które warto odwiedzić, a jest ich o wiele więcej!
    Dziękuje za artykuł – Zwiedzajmy naszą piękną Polskę!

Dodaj komentarz