Co łączy i różni wakacje first minute z wakacjami last minute

Co łączy i różni wakacje first minute z wakacjami last minute

Oferta zorganizowana

Z wakacji first minute lub wakacji last minute skorzystać będziemy mogli decydując się na wybór zorganizowanych wczasów przez biuro podróży. Niezależnie od tego czy planujemy wakacje samemu czy tez decydujemy się na wybór wycieczki z biura podróży chcemy wydać możliwie jak najmniej. Kiedy możemy zaoszczędzić czemu z tego nie skorzystać. Dlatego też biura podróży dają nam taką możliwość i proponują nam wakacje first minute bądź wakacje last minute, które charakteryzują się obniżoną ceną.

Co łączy wakacje first minute z wakacjami last minute

Tak jak wspominaliśmy obie te oferty łączy obniżona cena. Wakacje first minute i wakacje last minute mają przyciągać potencjalnych klientów właśnie poprzez swoją cenę. Decydując się na wakacje first minute, czyli bukując wczasy w przedsprzedaży, możemy liczyć na zniżki do 50% ceny regularnej. Do tego oferta ta jest bogata w liczne bonusy, które różnią się, w zależności od biura podróży jakie wybierzemy. Najczęściej spotykanie to darmowe dodatkowe ubezpieczenie, zniżki dla dzieci, dodatkowe zniżki dla stałych klientów itd. Wakacje last minute to ceny obniżone nawet do 70% ceny katalogowej. Im bliżej planowanego wyjazdu tym cena wakacji często jest jeszcze bardziej obniżana. Wszystko po to aby wyprzedać wycieczkę w całości. Zawsze bardziej opłacalne dla biura podróży jest zarobić mniej niż wcale.

Co różni wakacje first minute z wakacjami last minute

To co różni wakacje first minute od wakacji last minute to termin kiedy musimy dokonać rezerwacji. Z jednej strony można powiedzieć, że jest to też cecha wspólna, gdyż obie oferty cechuje indywidualny okres sprzedaży. Mianowicie, decydując się na wakacje first minute musimy liczyć się z tym, że termin na zabukowanie wczasów wynosi około 1 roku przez planowanym wyjazdem. Rezerwując wczasy first minute na lipiec/ sierpień przyszłego roku musimy to zrobić już na przełomie września/ października obecnego roku. Zatem dla niektórych osób może być to zbyt duże wyprzedzenie, gdyż nie każdy jest w stanie określić chociażby to w jakim terminie będzie mógł pozwolić sobie na urlop za rok. Wtedy mamy do wyboru wakacje last minute. W tym przypadku rezerwacji dokonujemy na krótko przed wyjazdem. Co więcej oferta na stronie biura podróży, w przypadku wolnych miejsc, jest widoczna praktycznie do dnia wyjazdu. Dlatego skorzystać z niej można nawet na dzień przed terminem wyjazdu. Oferty last minute pojawiając się najczęściej na około 1 miesiąc przed turnusem. Nie jest to więc aż tak mało czasu aby podjąć decyzję.

Dodaj komentarz