Jak dobrać wygodny strój na górską wycieczkę?

Jak dobrać wygodny strój na górską wycieczkę?

Na zewnątrz robi się coraz cieplej, więc to dobry czas na poczynienie pewnych planów wakacyjnych. W tym roku z pewnością wiele osób zdecyduje się spędzić urlop w Polsce. Prawdopodobnie najchętniej wybierane będą góry – zarówno Sudety, jak i Karpaty. No ale jak prawidłowo ubrać się na taką wycieczkę? Na to pytanie odpowiadają reprezentanci marki Icebreaker.

Najważniejsze, czyli wygodne buty i skarpety

Nikt nie powinien wybierać się na górskie szlaki bez odpowiednich butów. Żadne trampki, lekkie sneakersy albo co gorsze – sandałki – nie sprawdzą się w górach. Konieczny jest zakup profesjonalnych butów górskich o solidnej podeszwie, wodoodpornych i oddychających właściwościach oraz stosunkowo wysokiej cholewce. Dodatkowo warto wyposażyć się w oddychające, sportowe skarpetki. Marka Icebreaker poleca specjalne skarpety o wzmocnionych palcach i pięcie, a także podszyciu frotte, tłumiącym odbicia. Takie skarpety nie doprowadzą do bolesnych otarć albo odcisków. Warto jednak pamiętać, aby grubość skarpety dostosować do pory roku. Latem wybierzemy cieńsze, a zimą grubsze modele.

Odpowiednie nakrycie głowy

Istotnym elementem ekwipunku piechura jest również odpowiednie nakrycie głowy. Marka Icebreaker proponuje lekkie i przewiewne czapki z daszkiem. Z pewnością uchronią od grożącego udaru słonecznego oraz rozwiewającego włosy wiatru. Najlepiej postawić na uniwersalne kroje i kolory. Dzięki temu czapka będzie pasowała do każdego stroju sportowego. Do produkcji czapek, idealnych na górskie wycieczki, wykorzystuje się najczęściej wełnę z niewielką domieszką poliestru. Dodatkowo wykorzystuje się w nich technologie, pozwalające na szybkie i bezproblemowe odprowadzanie wilgoci.

Wygodna, oddychająca koszulka

Latem raczej nie będziemy potrzebowali szczególnie grubego stroju. Warto ubrać się “na cebulkę”. Kluczowy jest zatem lekki i przewiewny t-shirt. Oczywiście lepiej stawiać na naturalne materiały. W sklepie internetowym z produktami marki Icebreaker znajdziesz wysokiej jakości koszulki z wełny Merino. To idealny materiał do uprawiania sportu. Wełna Merino ma bowiem zdolność do naturalnej termoregulacji, dzięki pochłanianiu lub wydalaniu ciepła. Dodatkowo potrafi zatrzymywać ciepło nawet wtedy, gdy jest mokra. Świetnie odprowadza też wilgoć, jest przyjemna w dotyku oraz posiada właściwości antyalergiczne. Na taką koszulkę należy natomiast założyć ciepłą bluzę. Dodatkowo warto też wyposażyć się w coś przeciwdeszczowego.

Załóż spodnie i ruszaj w drogę

Do tego zestawu pozostaje jeszcze dorzucić spodnie. Najlepiej sprawdzają się modele wodoodporne. W zależności od temperatury należy wybrać cieńsze lub grubsze wersje. Zimowe modele najczęściej posiadają dodatkową, przyjemną w dotyku, polarową warstwę.

Dodaj komentarz