Sukienki dla karmiących mam – na co zwrócić uwagę przy ich zakupie?

Sukienki dla karmiących mam – na co zwrócić uwagę przy ich zakupie?

Karmienie dziecka to długotrwały proces, który może trwać nawet do kilkanastu miesięcy po urodzeniu dziecka. Niestety nie zawsze jest to łatwe zadanie, szczególnie jeśli dziecko nagle zgłodniało, a my znajdujemy się w miejscu publicznym. O ile karmienie dziecka w domu jest komfortowe i nie wiąże się z dodatkowym stresem, tak robienie tego poza domem może sprawiać kłopot.

Na szczęście można ułatwić sobie to zadanie, kupując specjalne sukienki do karmienia piersią. Zobacz, czym wyróżnia się odzież do karmienia piersią i na co trzeba zwrócić uwagę, wybierając ją.

Co wziąć pod uwagę kupując ubrania dla karmiących?

Ubrania dla karmiących mam powinny być wytrzymałe oraz funkcjonalne. Podczas zakupów warto zwrócić przede wszystkim uwagę na rodzaj materiału, z którego została wykonana sukienka. Najlepszym wyborem będzie oczywiście bawełna wysokiej jakości, która jest oddychająca. Oprócz tego sprawdź, jaka jest dokładność szycia. Ma to wpływ na to, jak będzie prezentować się sukienka, dlatego jest to dość istotne – szczególnie jeśli sukienka do karmienia, którą wybierasz, ma być przeznaczona na większe wyjścia.

Kupując ubrania dla kobiet karmiących, nie musisz sugerować się wyłącznie modą, wybieraj kroje i wzory, w których wyglądasz i czujesz się najlepiej. Obecnie wybór strojów dla kobiet karmiących jest tak duży, że żadna kobieta nie powinna mieć problemów z tym, aby znaleźć coś dla siebie. Ważne jest to, aby sukienka była praktyczna i umożliwiała szybkie, i bezproblemowe nakarmienie maluszka, bez zbędnego rozbierania się. Większość modeli posiada specjalny zamek lub zakładkę, przez którą można odsłonić pierś i przystawić do niej dziecko.

Dlaczego każda mama powinna mieć w swojej garderobie ciuchy do karmienia?

Korzystanie ze specjalnych ubrań do karmienia przyśpieszy cały ten proces i sprawi, że będzie on mniej krępujący np. w miejscach publicznych. Producenci odzieży obecnie wręcz prześcigają się w wymyślaniu strojów dla świeżo upieczonych mam. Do wyboru masz koszulki, bluzy, sukienki i biustonosze. Wszystkie te elementy garderoby powinny znaleźć się w szafie mamy karmiącej po to, aby ułatwić jej codzienne życie.

Co ważne ubrania dla mam mogą być bardzo ładne i w niczym nie przypominają szaro-burych kreacji. Możesz się w nich czuć pięknie i swobodnie co z pewnością jest dla Ciebie istotne po okresie ciąży. Większość osób może się nawet nie zorientować, że masz na sobie w danym momencie ubrania przeznaczone do karmienia dziecka piersią.

Dodaj komentarz