Agroturystyka – urlop w zgodzie z naturą

Agroturystyka – urlop w zgodzie z naturą

Województwo lubuskie leżące w zachodniej części Polski to obszar składający się głównie z lasów. Zajmują one prawie 50% jego powierzchni, lecz teren ten posiada również niezliczoną ilość rzek, zbiorników wodnych, parków i sporą ilość zabytków wartych odwiedzenia. Województwo lubuskie utworzone w 1999r. i zamieszkałe przez prawie milion osób, to terytorium dawnego województwa gorzowskiego, zielonogórskiego i częściowo leszczyńskiego. To kraina pięciuset jezior, z dwoma parkami narodowymi, ośmioma krajobrazowymi i 64 rezerwatami przyrody. Siedzibą wojewody jest jest Gorzów Wielkopolski, natomiast Zielona Góra to siedziba władz samorządu.

Komfortowy wypoczynek

Nic więc dziwnego, że pokoje w Lubuskiem to bardzo szeroka oferta noclegowa nie tylko w miejscach hotelowych, domach wczasowych, campingowych, na prywatnych kwaterach ale to także agroturystyka, która oferuje nam komfortowe warunki w obszernych pokojach, często nawet w całych domach, z dostępem do w pełni wyposażonej kuchni, łazienki z wanną czy prysznicem, przedpokoju, tarasu, balkonu i innych pomieszczeń.

Agroturystyka tym różni się od hotelowych pokoi w Lubuskiem, że daje nam przestrzenną swobodę, a dodatkowo oferuje wyżywienie przyrządzane z regionalnych produktów, miłą obsługę i uśmiech przez cały nasz pobyt. Godną zaufania i zachęcającą nas do spędzenia u nich swojego czasu jest agroturystka pod nazwą Stary Folwark. To pokoje lubuskie w miejscowości Pietrzyków. Oferują nam oni kameralną atmosferę, komfortowe warunki w wygodnych, ciepłych, przytulnych, całorocznych pokojach urządzonych w wiejskim stylu.

Agroturystyka – urlop w zgodzie z naturą

Stary Folwark to agroturystyka i noclegi, które znajdziemy w miejscowości Pietrzyków w powiecie żarskim. Mała wieś zamieszkiwana przez zaledwie 300 osób. Miejsce idealne dla ludzi kochających naturę i pragnących choć na chwilę uciec od codziennego miejskiego zgiełku. Cichy, miły i spokojny zakątek. W otoczeniu trzystuletnich dębów i buków. Z pięknym Parkiem Krajobrazowym wpisanym przez Narodowy Instytut Dziedzictwa na listę zabytków. Znajdziemy tu też średniowieczny kościół (aktualnie rzymsko katolicki), który po przebudowie w 1884r. zyskał charakter neogotycki. Oprócz zabytków i kultowych obiektów miejsce to posiada też wiele urokliwych, romantycznych zaciszy, pełnych ozdobnych krzewów, śpiewających szumem wody stawów oraz barwnych kwiatów, idealnie nadających się do fotograficznych sesji plenerowych.

Agroturystyka to szansa na miłe spędzenie czasu, ale także organizacja wszelkich imprez począwszy od spotkań integracyjnych, poprzez konferencje służbowe, szkolenia, chrzty, wesela, komunie, przyjęcia zaręczynowe, młodzieżowe 18-ki, okrągłe rocznice i wszystko to o czym marzymy, ponieważ oprócz komfortowych pokoi posiada przystosowane do tego odpowiednio wyposażone duże sale bankietowe.

Dodaj komentarz