Atrakcje turystyczne najpopularniejszych wysp Indonezji

Atrakcje turystyczne najpopularniejszych wysp Indonezji

Indonezja to wyspiarski kraj położony na terenach  Południowo – Wschodniej Azji oraz Oceanii. Cudowne rejony kraju zajmujące tereny 17 tysięcy wysp, to obszary często niezamieszkałe i nie wykazujące obecności cywilizacji. Tereny zaludnione często są kolebką i popularnym kierunkiem turystycznym, wartym odwiedzenia i poznania.  Ostatnimi latami Indonezja stała się popularnym kierunkiem turystycznym, a oferty przygotowane przez biura podróży, dają możliwość poznania kultury, historii i cech charakterystycznych państwa.

Indonezja – kiedy warto wybrać się na wycieczkę

Wycieczki do Indonezji, to świetny wybór niezależnie od wybranej pory roku. Dzięki rozległemu terenowi, możliwości wyboru najbardziej atrakcyjnej wyspy, każdy znajdzie coś dla siebie, jak również dobierze odpowiednią, preferowaną pogodę.

W Indonezji panują dwie pory:

– sucha – od maja do września,

– deszczowa – od października do kwietnia.

Niezależnie od pory, temperatura panująca na terenach Indonezji jest wysoka, a każdy z sezonów pokazuje w inny sposób piękno przyrody i cech charakterystycznych kraju.

Najpiękniejsze wyspy Indonezji

Chodź Indonezja położona jest na kilkunastu tysiącach wysp, to kilka z nich w szczególny sposób zasługuje na zainteresowanie, jak również wyróżnienie wśród pozostałych. Na najbardziej znanych, popularnych i pięknych wysp kraju należą:

– Sumatra,

– Jawa,

– Borneo,

– Bali,

– Nowa Gwinea.

Atrakcje turystyczne najpopularniejszych wysp Indonezji

Biura podróży szczegółowo przygotowują ofertę związaną z wypoczynkiem i zwiedzaniem poszczególnych wysp. Oferty najczęściej dotyczą najbardziej popularnych regionów,  a starannie dobrane atrakcje pozwalają w pełni poznać kulturę, zabytki i przyrodę Indonezji.

Sumatra – ciekawe i niezapomniane przeżycia wśród natury

Tereny Sumatry zachwycają dużą różnorodnością,  a możliwość spędzenia kilku chwil w dżungli lub wspięcie się na szczyt wulkanu, pozwalają przeżyć niezapomnianą i oryginalną przygodę. Widoki i wrażenia pozostawione po wycieczce zostaną w pamięci na długie lata. Wśród atrakcji turystycznych Sumatry należy także wymienić możliwość podglądania dzikich zwierząt w tym orangutanów, poznanie tubylców, spotkanie z przedstawicielami różnych plemion, odwiedzenie cudownych Parków Narodowych czy  przejażdżka na słoniu.

Bali – egzotyczna wyspa rajskich plaż i świątyń

Bali to najbardziej znana Indonezyjska wyspa, na terenach której znajduje się wiele przepięknych plaż, lasów tropikalnych, znanych i kultowych kurortów turystycznych, a także mnogość cudownych klifów otoczonych czystą i błękitną wodą.  Oryginalna kuchnia, możliwość surfowania, odpoczynku na plaży, spacerów wśród pięknej natury, poznanie uroku lasów tropikalnych, wspinaczki na wulkany, piękno tarasów ryżowych, możliwość ujrzenia delfinów to charakterystyczne cechy i atrakcje terenu, które przypadną do gustu niejednemu turyście.

Borneo – zachwycająca potęga natury

Borneo to trzecia co do wielkości wyspa świata. Jej obszar mieści w sobie wiele niesamowitych miejsc, w których króluje piękno przyrody. Wypatrywanie nietoperzy, tropikalny las ze stalowoszarymi mieczami,  kamienne i skalne szlaki, góra Kinabalu, „długie domy” w dżungli, obserwacja orangutanów, Park Narodowy Bamako czy piękne zatoczki idealne do nurkowania sprawiają, że czas spędzony na wyspie pozostanie w pamięci na całe życie, a każdy turysta znajdzie dla siebie najciekawszą atrakcję.

1 Comment

Dodaj komentarz