Najciekawsze miejsca na Bali

Najciekawsze miejsca na Bali

Polacy spragnieni ciekawych wakacji pośród egzotycznej przyrody, mogą obecnie podróżować stosunkowo tanio do Azji południowo-wschodniej. Na szczególną uwagę zasługują wycieczki na Bali, wspaniałą wyspę, leżącą w granicach Indonezji. Jednak wyspa ta jest stosunkowo duża, dlatego nim zarezerwujemy konkretną ofertę, warto dowiedzieć się, jakie atrakcje czekają na nas na miejscu.

Wschodnia część Bali

To właśnie w tym rejonie wyspy mieści się jej stolica, historyczne miasto Ubund, które zachwyca wspaniałą architekturą. Na peryferiach miasta znajdziemy spektakularne tarasy ryżowe, wśród których można spacerować, podziwiając zapierające dech w piersiach krajobrazy. Miłośnicy nurkowania głębinowego powinni odwiedzić archipelag Penida, który mieści się w południowej części wschodniego Bali. To właśnie tam rozpościera się fenomenalna rafa koralowa, która spodoba się nie tylko miłośnikom nurkowania. W trakcie wycieczki na Bali wschodnie nie można przegapić wizyty w regionie Bangli, w którym mieszczą się wspaniałe zabytki architektoniczne. Na szczególną uwagę zasługuje tam świątynia Pura Kehen, a także kompleks Gurung Kawi, składający się ze starożytnych budowli wykutych w skale. Wschodnie Bali to także Kintamani, niewielka miejscowość, usytuowana w pobliżu malowniczego krateru wulkanu Catu. W sąsiedztwie miasta znajduje się też inny, aktywny wulkan Mount Batur, wokół którego znajdziemy gorące źródła, otwarte dla turystów.

Zachodnia część Bali

W tym regionie Bali można znaleźć najwięcej zabytków pochodzących z doby kolonializmu. Najpopularniejszą regionem jest tam Buleleng, znane z doskonałych warunków nurkowych oraz licznych świątyń hinduistycznych. W trakcie wycieczki na Bali zachodnie warto zawitać do Singaraja, historycznego miasta, które w czasach kolonializmu było stolicą wyspy. Dlatego spacer po tej metropolii pozwoli nam delektować się typową dla Europy architekturą, przeplataną egzotycznymi motywami. Na uwagę zasługuje też region Jembrana, który słynie ze wspaniałych plaż pochodzenia wulkanicznego, które są pokryte delikatnym, czarnym piaskiem. Jednak nie tylko leniwy wypoczynek na wybrzeżu urozmaici nam pobyt, w północnej części Jembrany znajdziemy tereny górzyste, wa wśród nich liczne parki krajobrazowe, które skrywają wspaniałą faunę i florę. W zachodnim Bali znajdziemy też region Tabanan, który słynie z Tanah Lot, majestatycznej formacji skalnej, która ukształtowały wody pobliskiego oceanu. W pobliżu znajdziemy też ciekawą świątynię hinduską z początków XVI wieku.

Dodaj komentarz