Gdzie warto pojechać z dziećmi w Polsce?

Gdzie warto pojechać z dziećmi w Polsce?

Podróżowanie to fantastyczna sprawa. Dzięki temu człowiek jest w stanie lepiej poznać otaczające miejsca, świat. Osoby dorosłe powinny podróżować nie tylko same, ale także w towarzystwie swoich dzieci. Tym bardziej że jest tyle fantastycznych miejsc, jakie warto dzieciom pokazać. Niektóre z nich znaleźć można na wyciągnięcie ręki w Polsce. Gdzie warto pojechać?

Parki rozrywki w Polsce

Na sam początek warto wymienić dwa niezwykle popularne parki rozrywki, jakie można znaleźć w Polsce.

Jeden z nich to Mandoria, który znajduje się w Rzgowie, niedaleko Łodzi. Wiele miejsc, jakie są w stanie sprostać oczekiwaniom nie tylko dzieci. Świetnie bawić się tam będą także dzieci. Do wykorzystania jest wiele karuzeli, kolejek, huśtawek oraz innych atrakcji. W Mandorii można spędzić cały dzień. Jest to dobre rozwiązanie na niepogodę, ponieważ cały plac znajduje się pod dachem.

Drugim placem jest Energylandia, która znajduje się w Zatorze, w woj. małopolskim. Zdecydowanie większy od Mandorii, więc na odwiedziny w tym miejscu warto przeznaczyć przynajmniej dwa dni. W szczególności w okresie letnim, gdzie można korzystać także z wodnych atrakcji, których tam nie brakuje. Tam również można z dziećmi spędzić ciekawie czas.

Gdzie warto jechać?

Całkiem możliwe, że wielu dzieciom do ok. dziesiątego roku życia spodoba się Centrum Bajki Pacanów. Tak, to właśnie to miejsce, gdzie próbował dojść sam Koziołek Matołek! I w końcu się mu to udało. Teraz to jedna z czołowych postaci, która oprowadza wszystkich po tym bajkowym miejscu, gdzie można spotkać także wiele innych postaci, jakie doskonale znane są dzieciom.

Karkonoskie Tajemnice na pewno zasługuje na uwagę, ponieważ sam National Geographic zwrócił na to miejsce uwagę, przyznając im pierwsze miejsce w swoim rankingu. Mistyczne i tajemnicze miejsce, jakie pobudza wyobraźnie. Nie tylko dzieci, ale także dorosłych, którzy ze zdumieniem mogą odkryć tajemnice, które związane są z tym właśnie regionem.

Wycieczka z dziećmi

Labirynty i Ogrody Hortulus w Dobrzycy to świetna propozycja, gdzie także można spędzić cały dzień. W szczególności, że z tych labiryntów nie tak łatwo wyjść. Trzeba wykazać się nie lada uwagą, aby za pierwszym razem wyjść z labiryntów, jakie znajdują się na świeżym powietrzu. Można tu jedna przyjechać także wtedy, kiedy na dworze będzie padać.

Muzeum Dobranocek w Rzeszowie jest doskonałym pomysłem, aby pokazać dzieciom, jakie bajki oglądało się w dawnych czasach. Całkiem możliwe, że wiele z nich będzie zaskoczonych tym, co ich rodzice oglądali. W szczególności, jeżeli współczesne bajki porówna się do tego, co leciało w dawnych czasach.

To tylko kilka miejsc, ale Polska obfituje w wiele innych, gdzie na pewno warto pojechać z dziećmi.

Dodaj komentarz