Ranking najpiękniejszych rynków na świecie – top 4

Ranking najpiękniejszych rynków na świecie – top 4

Rynek główny jest sercem każdego miasta – zarówno tego większego, jak i mniejszego. To właśnie tam spotkamy najwięcej turystów oraz atrakcji. Na świecie można spotkać wiele pięknych rynków oraz placów, którymi szczycą się mieszkańcy danego miejsca. Niektóre z nich zasługują nawet na miano jednego z najpiękniejszych rynków na świecie. Zobacz jakie miejsca koniecznie musisz odwiedzić choć raz w życiu.

Plac Czerwony w Moskwie

Położony jest w centrum miasta – ma 330 m długości i 70 m szerokości. Na placu znajduje się wiele pięknych zabytków, które są prawdziwą ozdobą tego miejsca. Można tam podziwiać m.in. sobór Wasyla Błogosławionego i Kreml. Kawałek dalej znajduje się sobór Kazańskiej Ikony Matki Bożej oraz liczne pomniki i muzea. Jest to miejsce, które zachwyca o każdej porze roku, jednak to właśnie zimą w okresie przedświątecznym wręcz zapiera dech w piersiach. Okolica ozdobiona jest wtedy iluminacjami świetlnymi, które tworzą wyjątkowy klimat.

Rynek we Lwowie

Także Lwów, który należy do Ukrainy ma wiele do zaoferowania, jeśli chodzi o wyjątkowy rynek. Miasto to tętni życiem przez cały rok i to właśnie na rynku głównym można spotkać najwięcej turystów, a także mieszkańców. Rynek we Lwowie może poszczycić się urokliwymi kamieniczkami, które otaczają główny plac, a także Bazyliką Archikatedralną Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Początkowo zabudowa rynku była gotycka aż w czerwcu 1527 roku, spłonęła praktycznie doszczętnie przez pożar. Rynek wraz z całym Lwowem odbudowano w stylu renesansowym i tak stoi do dziś.

Rynek Staromiejski w Pradze

Czeską Pragę co roku odwiedza miliony turystów. Niezależnie od pory roku można tam spotkać tysiące turystów, którzy podziwiają piękno tego miejsca. Miasto to może poszczycić się wieloma wyjątkowymi zabytkami, a także pięknym rynkiem Staromiejskim, który jest prawdziwą wizytówką Czech. Praski rynek znajduje się między placem Wacława a mostem Karola. Prócz Kościołów takich jak ten Najświętszej Marii Panny przed Tynem czy św. Mikołaja, można tam także podziwiać zegar astronomiczny. Praski rynek jest rajem dla turystów, którzy uwielbiają mieć najważniejsze zabytki w zasięgu ręki. Przechadzając się po rynku, masz okazje zobaczyć najważniejsze zabytki Pragi, a także rozkoszować się wyjątkowym klimatem tego miejsca.

Rynek Główny w Krakowie

W naszym zestawieniu https://www.activ8.pl/ nie mogło oczywiście zabraknąć także Polskiego rynku. Czołowe miejsce zajmuje Rynek Główny w Krakowie. Rynek otoczony jest przez wiele pięknych zabytków takich jak: Sukiennice, Kościół św. Wojciecha, Kościół Mariacki, kamienice i Pomnik Adama Mickiewicza. Praktycznie przez cały rok można przejechać się tam dorożką, z której można zobaczyć najważniejsze części rynku.

Dodaj komentarz