Czy warto wysłać dziecko na obóz jeździecki?

Czy warto wysłać dziecko na obóz jeździecki?

Wielu rodziców zastanawia się nad tym, jak kreatywnie zorganizować czas wolny dla swoich pociech. Dwumiesięczne wakacje, ferie zimowe czy też przerwy świąteczne aż zachęcają do tego, aby zaplanować dla dziecka krajoznawczą wycieczkę lub wysłać je na tematyczny obóz np. jeździecki. Wraz z tym pomysłem rodzi się także wiele obaw, szczególnie gdy miałby być to pierwszy samodzielny wyjazd dziecka bez rodziców. Zobacz czy warto wysłać dzieci na obozy i co nasi najmłodsi mogą dzięki temu zyskać.

Obóz jeździecki dla dzieci

Większość dzieci wręcz uwielbia zwierzęta – zarówno te mniejsze, jak i większe. Nie ma co ukrywać, że możliwość jazdy konnej dla wielu dzieci będzie świetną atrakcją. Na co dzień nasze pociechy nie mają możliwości w taki sposób spędzać wolnego czasu, dlatego z pewnością będzie to dla nich bardzo pozytywne przeżycie. Co więcej, po takim obozie dziecko może odkryć nową pasję, jaką jest jazda konna. W towarzystwie doświadczonych instruktorów dziecko będzie poznawać techniki jazdy i to jak obchodzić się ze zwierzęciem. To doskonała lekcja empatii wobec zwierząt, a także szacunku wobec naszych „braci mniejszych”.

Na obozach jeździeckich dziecko ma też okazję brać udział w różnorodnych zajęciach i korzystać z atrakcji. Dzięki temu z pewnością nie dopadnie go nuda, która często doskwiera podczas spędzania wolnego czasu w domu.

Ile kosztuje obóz jeździecki?

Jeśli wydaje Ci się, że obozy z jazdy konnej są drogie i przeznaczone tylko dla bogatszych rodziców to czas, abyś zmienił swoje zdanie. Coraz więcej osób może pozwolić sobie na to, aby zorganizować dziecku taką atrakcję. Tanie obozy jeździeckie ma do zaoferowania wiele firm, które zajmują się organizacją takich wyjazdów.

Pamiętaj, że wysoka cena pobytu dziecka na takim obozie nie jest jednoznaczna z wysoką jakością. Bardzo często można spotkać się z opiniami, że tanie obozy jeździeckie również są atrakcyjne i dzieci wracają z nich bardzo zadowolone.

Czy warto wysłać dziecko na obóz jeździecki?

Naszym zdaniem jak najbardziej. Obóz jeździecki pozwoli Twojemu dziecku zdobyć umiejętności z jazdy konnej oraz miło spędzić czas w gronie rówieśników. Być może Twojemu dziecku uda się także nawiązać wartościowe przyjaźnie, które przetrwają jeszcze wiele lat. Warto sprawić dziecku taki prezent i zaplanować mu wolny czas w kreatywny sposób. Zanim jednak to zrobisz, zapytaj swoją pociechę, czy ma ochotę na taką formę spędzania wolnego czasu i przedstaw jej korzyści, jakie może jej przynieść pobyt na takim obozie.

Dodaj komentarz