Bary i puby w różnych krajach oraz jak spędza się w nich czas

Bary i puby w różnych krajach oraz jak spędza się w nich czas

W Europie i w całym kręgu cywilizacji zachodniej, modne jest spędzanie wolnego czasu w lokalach. Przybiera to odmienne formy w różnych krajach ale wszędzie chodzi o to samo – bycie razem, poza domem. Najczęściej te spotkania zakrapiane są różnymi trunkami. Powoduje to wyłączenie małoletnich.

W różnych częściach Europy różnie się pije. Na północy będzie to najczęściej piwo, lub drinki, w części południowej chętniej wino. Do napojów dodaje się przekąski jak iberyjskie tapas czy włoskie aperitivo (tu więcej się je niż pije). Różne regiony mają też swoją specyfikę jeśli chodzi o ilości spożywanego alkoholu. W Wielkiej Brytanii z pubu wychodzi się slalomem, w Portugalii idzie się wprost do klubu czy dyskoteki potańczyć i wraca się o świcie. Na wschodzie chętnie po prostu zamawia się zimną butelkę czegoś mocniejszego i spędza czas na dyskusjach.

Jednak trunki i przyjaciele to nie jedyne rozrywki jakie są dostępne w pubach. Często właściciele umilają czas gościom. W pubach można zagrać w różne gry, począwszy od planszówek jak szachy, warcaby czy inne gry planszowe (ostatnio przeżywające swoje odrodzenie) poprzez rzutki zwane z angielska darts, aż po gry wymagające większej infrastruktury jak bilard, snooker czy nawet kręgle. Z jednej strony przyciągają więcej klientów do lokalu, z drugiej zapewniają większy dochód (za gry się często płaci). Podobnie jest z shishą, która przyciąga klientów a zarazem jest źródłem dochodu lokalu.

Atrakcjami innej kategorii są mecze i inne wydarzenia sportowe wyświetlane na telewizorach. Wspólne oglądanie transmisji sportowych ma rzesze fanów i w dniach najważniejszych rozgrywek trzeba rezerwować stoliki z wyprzedzeniem.

Kolejny rodzaj rozrywek to rozrywki muzyczne. Muzyka zawsze jest obecna w pubach, ale czasem jest to główna atrakcja dnia, czy to w formie koncertów czy karaoke. Właściciele i managerowie lokali aby uatrakcyjnić swoją ofertę pomagają w organizacji imprez okolicznościowych, czy to urodzin czy spotkań klasowych ale najczęściej są to wieczory panieńskie lub kawalerskie.

Podsumowując, rozrywki takie jak bilard czy nawet pizza z dowozem uatrakcyjniają pobyt w knajpie, dają więcej emocji i okazji do zabawy. Nie zapominajmy jednak że najważniejsze aby dobrze się bawić jest towarzystwo. I to właśnie dla innych przychodzimy do pubu.

Dodaj komentarz