Co warto wiedziec przed wyjazdem do Kolumbii?

Co warto wiedziec przed wyjazdem do Kolumbii?

Czy chcesz odkryć cudowny kraj na uboczu? Wybierz się na wycieczkę do Kolumbii! Odkryj praktyczne wskazówki na udany pobyt.

Położona w północno-zachodniej Ameryce Południowej Kolumbia graniczy z Wenezuelą, Brazylią, Ekwadorem, Peru i południowym krańcem Panamy. Region ten, niegdyś okupowany przez Indian, został skolonizowany przez Hiszpanów w 1499 roku. Masz prawo rozważyć wyjazd do Kolumbii, ponieważ między Morzem Karaibskim a Oceanem Spokojnym odkryjesz kraj z chronioną linią brzegową, niebiańskimi plażami i imponującymi przyrodami ! Co więcej, Kolumbijczycy są prawdziwymi gospodarzami z prawdziwą gościnnością.

Ciekawe miejsca w Kolumbii

Kolumbia jest domem dla jednych z najpiękniejszych krajobrazów na świecie. W parku przyrody Tayrona można podziwiać wyjątkowy ekosystem z endemiczną różnorodnością biologiczną, złożony z gór i karaibskiego obszaru morskiego. Niebiańskie plaże wychodzą na dzikie zatoczki i małe, spokojne wyspy. Aby uzyskać pełne emocji, przeglądaj Tayrona park na koniu ! Można również zobaczyć wśród miast Kolumbii, miasta Cartagena, założonego przez Hiszpanów w 1533 roku i od dawna miasta osadników i piratów. Jego ważna architektura kolonialna i dziedzictwo historyczne zostały sklasyfikowane przez UNESCO. Wyjątkowa atmosfera emanuje z małych uliczek z białymi i wielokolorowymi domami … daj się poznać tubylcom mitom i legendom związanym z Kartageną. Kolejne ważne miejsce stanowisko archeologiczne San Agustin (która mieści około 300 monumentalnych rzeźb), da ci miarę wpływu cywilizacji prekolumbijskiej. Na wakacje w Kolumbii z mnóstwem pięknych wspomnień, zorganizuj swój pobyt z lokalnym przewodnikiem wybranym przez Evaneos, aby odkryć kraj w jego najbardziej autentycznych aspektach.

Do zrobienia w Kolumbii

Podczas wakacji w Kolumbii odkryjesz i pokochasz wielu rajskie plaże graniczące z Oceanem Spokojnym i Morzem Karaibskim. Wczasowicze mogą popływać w paddleboardingu na stojąco, spróbować latać, łowić ryby w morzu i sporty planszowe, takie jak kitesurfingna przykład. Nie wspominając już o zwykłej przyjemności pływania w niezwykłym środowisku naturalnym. Jeśli wolisz suchy ląd, wędrować : Dolina Cocora, klejnot kolumbijskiej przyrody, znajduje się w parku narodowym Los Nevados w środkowej Kolumbii. Ta zielona dolina zdominowana przez wulkan jest miejscem narodzin woskowej palmy, drzewa, które może osiągnąć 50 metrów wysokości i stanowi ważne siedlisko dla zagrożonych gatunków ptaków. Wosk z pnia był używany do robienia świec, dopóki nie pojawił się prąd. Również planuj wędrówka w kanionie Chicamocha : głębszy niż Wielki Kanion w Arizonie, ten kolumbijski kanion był nawet w biegu, aby być częścią 7 cudów świata. Aby zobaczyć kanion z góry, wypróbuj imponującą kolejkę linową Chicamocha, najdłuższą w Ameryce Łacińskiej. Sprawi, że spędzisz niezapomniany moment.

Kiedy jechać do Kolumbii?

Klimat Kolumbii jest tropikalny. Ten kraj Ameryki Łacińskiej ma tylko dwie pory roku: lato i zimę. Lato (verano), od czerwca do października, jest porą suchą. Sierpień jest idealny, szczególnie jeśli wybierasz się na wybrzeże Morza Karaibskiego. Zima (inverno) jest porą deszczową i trwa od listopada do maja. Jeśli na przykład zdecydujesz się na wędrówkę po Amazonii, lepiej jest wyjechać między lipcem a grudniem, ponieważ potem dużo pada i ścieżki mogą być zalane.

Informacje praktyczne

Obywatele francuscy, którzy podróżują do Kolumbii, muszą okazać paszport ważny co najmniej sześć miesięcy po dacie powrotu. Nie ma obowiązkowej wizy. Walutą tego kraju jest peso kolumbijskie, ale w wielu miejscach można płacić dolarami lub kartą bankową. W przypadku szczepionek nie są one obowiązkowe, ale szczególnie zalecana jest żółta gorączka. Przed odejściem można również zastosować leczenie przeciwmalaryczne.

Dodaj komentarz