Co warto zobaczyć na Islandii?

Co warto zobaczyć na Islandii?

Islandia każdego roku przyciąga miliony turystów z całego świata, którzy pragną na własne oczy zobaczyć, co ta niezwykła wyspa ma do zaoferowania. Wielu podróżników, którym udało się już dotrzeć na wszystkie kontynenty uważa, że to jedno z piękniejszych miejsc na Ziemi i nigdzie indziej nie ma tak wielkiej możliwości obcowania z naturą. Tylko tutaj można faktycznie docenić jej potęgę, a przede wszystkim odetchnąć od wszystkiego, pozbierać myśli i naładować baterie.

Złoty Krąg

Kilkadziesiąt kilometrów od stolicy Islandii, Reykjaviku znajduje się jedna z najpopularniejszych tras turystycznych na całej wyspie, którą wielu nazywa “Islandią w pigułce”. Nic w tym jednak dziwnego, ponieważ trasa obejmuje najważniejsze elementy, z którymi kojarzymy Islandię i jest trasą, którą bez problemu opanujemy w ciągu jednego dnia. Wycieczkę warto rozpocząć od spektakularnych gejzerów, w tym jednego z najpopularniejszych o nazwie Strokkur. Gejzer jest aktywny i warto poczekać do momentu wybuchu, które odbywają się mniej więcej co piętnaście minut. Woda wybucha na wysokość niespełna 30m i jest to widok, który zapiera dech w piersiach. To miejsce, które szczególnie ukochali sobie fotografowie. Nie sposób pominąć jednego z najbardziej charakterystycznych miejsc, czyli jeziora wulkanicznego powstałego w kraterze. Kerid również znajduje się na trasie Złotego Kręgu i jest atrakcją, której po prostu nie wolno pominąć. Ciekawostką jest, że jak wiele dóbr naturalnych na Islandii, również Kerid jest własnością prywatną. W związku z tym trzeba się przygotować na uiszczenie niewielkiej opłaty. Kerid zwłaszcza zimą jest atrakcją, ponieważ tafla wody zamienia się w solidną bryłę lodu, po której można spacerować.

Diamentowe plaże

Zmienność krajobrazu na Islandii jest zachwycająca. W jednej chwili podziwiamy zielone łąki pełne owiec i baranów, by następnie podziwiać wylegujące się na krze foki. Jokulsarlon to lodowcowa laguna znajdująca się na południu Islandii. Powstała na skutek topnienia pobliskiego lodowca. To wyjątkowe miejsce, w którym błękitna woda miesza się z ogromnymi fragmentami lodowca, tworząc niepowtarzalny krajobraz. Niedaleko laguny, a właściwie po drugiej stronie głównej drogi znajdziemy kolejną atrakcję, która również stała się ukochanym miejscem fotografów z całego świata. Kilkadziesiąt metrów od laguny znajdziemy jedną z kilku czarnych plaż. Ta tutaj charakteryzuje się obecnością wyrzucanych przez morze ogromnych brył lodu, które ochrzczono mianem szlachetnych kamieni. Zwłaszcza przy odrobinie słońca można odnieść wrażenie, że morze wyrzuca na czarny piasek prawdziwe diamenty.

Dodaj komentarz