Co warto zobaczyć w Jordanii?

Co warto zobaczyć w Jordanii?

Jordania to jedno z tych turystycznych miejsc, które bardzo długo nie były brane pod uwagę na etapie planowania zagranicznych wakacje. Konflikty, do których dochodziło w tym regionie skutecznie zniechęcały turystów. Podobnie jak mylne założenie o złym nastawieniu Jordańczyków do przyjezdnych. Od pewnego czasu kraj cieszy się stabilną sytuacją, co oczywiście sprawiło, że oczy podróżników skierowały się na Jordanię, którzy szturmem zaczęli “atakować” kraj, dostrzegając nie tylko jego piękno, ale również nietuzinkową gościnność mieszkańców, którzy z otwartymi ramionami witają wszystkich gości.

Co warto zobaczyć w Jordanii?

Z całą pewnością warto udać się do Petry. To jedno z tych miejsc, które od pewnego czasu stanowi wizytówkę całego kraju i jest jednym z najbardziej obleganych miejsc. Nic w tym jednak dziwnego. To nietuzinkowe miasto zostało założone tysiące lat temu przez wędrowny lud Natabajczyków. Trzeba jednak zaznaczyć, że lud ten nie posiadał właściwie żadnego architektonicznego doświadczenia. Jedyne co posiadał, to pewne utarte wzorce oraz ogromne bryły skalne. Właśnie w ten sposób powstało miasto skalne, które dosłownie zostało wykute w skale i dziś stanowi ewenement na skalę światową. To malownicze i absolutnie niespotykane pod względem architektonicznym miejsce, którego nie wolno pominąć w trakcie pobytu w Jordanii.

Pustynia na wyciągnięcie ręki

Wadi Rum to kolejne miejsce, które ma szansę zachwycić turystów spragnionych zwiedzania w nieco spokojniejszej atmosferze. To jedna z piękniejszych dolin o pustynnym charakterze. Jordańczycy z dumą prezentują to miejsce turystom, organizując wycieczki objazdowe, a także fantastyczną możliwość nocowania na tej jordańskiej pustyni w namiotach beduinów. Miejsce zachwyca czerwonymi wydmami. Nie brak tutaj kanionów, fenomenalnych skalnych mostów oraz pięknych form piaskowca. To miejsce, które wielokrotnie było wybierane przez producentów filmów związanych z misjami marsjańskimi i życiem na obcych planetach. Nic w tym dziwnego. Przez turystów często określane jest mianem innego świata.

Martwe Morze

Zdecydowanie destynacja, z której nie sposób zrezygnować i jedyne miejsce na świecie, w którym można kąpać się w wodzie tak zasolonej, że nie sposób się w niej zanurzyć. To wyjątkowo dobre miejsce na relaks po intensywnym zwiedzaniu kraju. Również tutaj można spotkać sporo atrakcji, choć zasadniczą jest po prostu kąpiel, a raczej dryfowanie na powierzchni Morza Martwego. Można się także załapać na wyjątkowo zdrową maseczkę błotną.

Dodaj komentarz