Dlaczego warto zwiedzać Polskę?

Dlaczego warto zwiedzać Polskę?

Pytanie zgoła dosyć banalne, jeżeli zadać je dla mieszkańca kraju nad Wisłą. Niemniej powiedzenie: “cudze chwalicie, swego nie znacie” nie wzięło się z powietrza. Wielu Polaków sądzi, że warte obejrzenia zabytki można odnaleźć jedynie w Egipcie, Włoszech, czy Grecji. Tymczasem przyjeżdżający co roku do Polski zagraniczni turyści oczarowani są mnogością pięknych miejsc, wartych każdej ceny obejrzenia. Zabytki Polska, tak powinna brzmieć nazwa kampanii reklamowej najbliższego sezonu turystycznego.

Tysiąc lat historii – tysiąc historii do opowiedzenia

Rzeczypospolita to ponad tysiąc lat historii, nie tylko ciągłych wojen i smutnych wydarzeń z życia narodu. To również dziesięć wieków kultury, sztuki i architektury, niepowtarzalne dziedzictwo nieodkryte nadal przez resztę Europy. Bo kto prócz archeologów wie, że w Polsce znajdują się megalityczne budowle, równie tajemnicze co Stonehenge? Wietrzychowice, warto sprawdzić i zaliczyć w poczet frazy “zabytki Polska“. O mitycznej wręcz historii góry Ślęża, czy słynnym Biskupinie wspominać nie trzeba. Lepiej wspomnieć miejsca mniej znane, a godne polecenia każdemu fanowi interesującej historii danego regionu. Niewielu wie na przykład, że w Polsce też są piramidy. Tak! Na Mazurach, w Rapie istnieją autentyczne stożkowe budowle, jednak ich przeznaczenie odkryją tylko ci, którzy tam się wybiorą. Szlak Orlich Gniazd to z kolei ciekawostka dla miłośników średniowiecza. Dla fanów Bogusława Wołoszańskiego warte odwiedzenia może być Podziemne Miasto na wyspie Wolin. Tak, Polska też miała swój epizod przygotowania na zagładę nuklearną, jak się okazuje całkiem niemały. To jedynie niewielki odłamek tego, co można zaliczyć jako zabytki Polski. W istocie prawdziwy skarbiec historii kraju, ten mniej znany ale czasami nawet bardziej fascynujący niż inne, czeka jeszcze na odkrycie. Największa podróż czeka bowiem każdego, kto zechce udać się na poszukiwanie przeszłości tam, gdzie inni nawet nie chcieli szukać.

Zabytki Polska – fraza jaką warto wpisać

Dzisiaj internet stanowi prawdziwą encyklopedię wiedzy wcześniej niedostępnej. Można w przeciągu chwili odnaleźć wszystko, czego się szukało i czego nie chciało się odnaleźć. Niemniej odpowiednia fraza potrafi załatwić wszystko. “Zabytki Polska” jest właśnie takim wytrychem. Dzięki niej każdy globtroter z łatwością stworzy szlak turystyczny marzeń – prawdziwy pokaz nieoszlifowanych klejnotów do zwiedzenia i własnoręcznego odkrycia. Polska bowiem bywa przez Polaków niedoceniania jako warta odkrycia. Zupełnie niesłusznie.

Dodaj komentarz