Gdzie na majówkę 2021? Sprawdź nasze propozycje!

Gdzie na majówkę 2021? Sprawdź nasze propozycje!

To już ten moment, kiedy wyczekujemy majówki! To wyjątkowy, wiosenny weekend, który co roku staramy się skrupulatnie zaplanować. W tym roku zaczyna się od soboty, tradycyjnie 1-go maja i potrwa do poniedziałku włącznie, czyli 3-go maja. Choć to zaledwie kilka, dni to pozwalają wytchnąć od codziennego biegu. Jedni wykorzystują ten moment na krótki wypad za miasto lub do innego miasta, a inni szukają atrakcji w swojej okolicy. To czas idealny, by pozwolić sobie na chwile lenistwa, ale też zorganizować aktywny wypoczynek. Jeśli jeszcze nie masz pomysłu, jak zaplanować swoją majówkę 2021, koniecznie sprawdź nasze propozycje!

Szlakiem Gór Stołowych…

Góry Stołowe to pasmo w Sudetach, zlokalizowane są w województwie dolnośląskim, niedaleko Kłodzka. Zapewniają wyjątkowo, atrakcyjne wrażenia, a wszystko dzięki ich unikalności i naturalnym walorom. To właściwie tajemnicze, wręcz magiczne, skalne labirynty i ich fantazyjne formacje. Zdecydowanie majówkę 2021, uświetni spacer pomiędzy Błędnymi Skałami, czyli plątaniną różnych, ciasnych, wąskich korytarzy i zaułków. Przygodę w Górach Stołowych, zwieńczy zdobycie ich najwyższego szczytu, czyli Szczelińca Wielkiego.

Wycisz się nad Jeziorem Rajgrodzkim!

Błogi spokój i piękne widoki, czyli wszystko co jest potrzebne, by maksymalnie odpocząć w majówkę, znajduje się nad Jeziorem Rajgrodzkim. Zlokalizowane jest ono na terenie Pojezierza Ełckiego, częściowo w województwie podlaskim, a częściowo warmińsko-mazurskim. Choć maj, będzie zbyt wczesną porą na kąpiel w jeziorze, to piknik na miejskiej plaży z pięknym widokiem, na pewno będzie niezapomniany. Kiedy, będziemy już mieć dość słodkiego lenistwa, z tego miejsca możemy szybko przemieścić się do Biebrzańskiego Parku Narodowego, który wiosną zachwyca rozkwitającą przyrodą. Tutaj zdecydowanie można czas spędzić aktywnie! Liczne szlaki do wędrówek pieszych i rowerowych, zapewnią atrakcyjną rekreację.

Relaks w Uzdrowisku termalnym Uniejów!

Jeden z największych kompleksów termalno-basenowych Uniejów, znajduje się w województwie łódzkim. Do dyspozycji znajdziemy tu otwarte i kryte baseny rekreacyjno-lecznicze, w których do kąpieli wykorzystywana jest termalna, mineralna woda lecznicza. Poza tym są tu również sauny, komora śnieżna, bar wodny, kręgielnia i sala balowa. Krótko ujmując to miejsce idealne na majówkę, ponieważ zapewnia jednocześnie błogi relaks i doskonałą zabawę. Po atrakcyjnych kąpielach, można zwiedzić XIV-wieczny gotycki zamek arcybiskupów gnieźnieńskich, który znajduje się w okolicy.

Dodaj komentarz