Miejsca, w które warto podróżować w Polsce

Miejsca, w które warto podróżować w Polsce

Jeśli chcemy zdecydować się na wakacje lub wyjazd, często borykamy się z problemem wyboru miejsca, do którego się udać. Aby wypad był udany wcale nie trzeba celować w miasta poza granicami naszego kraju. Nasz kraj oferuje bardzo dużo ciekawych i pięknych miejsc, do których warto się wybrać.

Ciekawe miejsca w Polsce

1. Kraków 

Stolica Małopolski przyciąga swoją niezwykłą atmosferą ludzi z całego świata. Najpopularniejsza atrakcja, którą trzeba zobaczyć, to nic innego jak Zamek Królewski na Wawelu, który reprezentuje polską tradycję. Rynek w Krakowie należy do jednych z największych na naszym kontynencie. Warto pamiętać też o takich zabytkach, jak Kościół Mariacki, który jest słynny ze swojego ołtarza Wita Stwosza.

Będąc w Krakowie należy pamiętać także o niezwykle ciekawym Muzeum Historycznym Miasta Krakowa, powstałym ponad sto lat temu oraz Ogrodzie Doświadczeń, który z pewnością spodoba się dzieciom i młodzieży.

Ze względu na popularność tego miasta, warto zarezerwować sobie nocleg jeszcze przed przyjazdem. Jest to szczególnie ważne jeśli planujemy zwiedzanie w sezonie. Jeśli mieszkamy w mieście położonym daleko od Krakowa, możemy zdecydować się na lot samolotem. Dobrym sposobem jest także skorzystanie z oferty kolei. Co więcej wszystko to możemy zrobić bez wychodzenia z domu, za pomocą jednej strony. Bilety lotnicze, bilety kolejowe i hotele w dobrej cenie można zarezerwować na stronie Tickets.pl.

2. Olsztyn 

Olsztyn to świetne rozwiązanie dla rodzin z dziećmi, które chcą wyjechać gdzieś na weekend. Na Stare Miasto wchodzimy przez Wysoką Bramę, a samo miasto ma w sobie wiele uroku, które zawdzięcza kolorowym kamienicom, klimatycznym kawiarniom i nie tylko. Dużą popularnością cieszy się Plaża Miejska, gdzie w okresie wakacyjnym odbywa się wiele imprez.

Poza tym znajdziemy tam również boiska do sportów zespołowych oraz place zabaw dla najmłodszych. W centrum miasta znajduje się Park Centralny, który jest idealnym miejscem na wypoczynek. Niemal każdy powinien odwiedzić słynne olsztyńskie Planetarium, gdzie prowadzone są seanse naukowe, dzięki którym możemy poszerzyć nieco naszą wiedzę na temat astrologii.

3. Poznań

Jeśli chodzi o stolicę Wielkopolski do zobaczenia jest sporo. Charakterystycznym dla niej miejscem jest Ratusz, gdzie codziennie w południe trykają poznańskie koziołki. Jest to jeden z najważniejszych symboli Poznania. Znawcom sztuki z pewnością przypadnie do gustu Muzeum Narodowe w Poznaniu, gdzie możemy zobaczyć jedyny w naszym kraju obraz Claude’a Moneta.

Oprócz tego warto odwiedzić wzniesiony w dwunastym wieku Zamek Królewski. Dużą popularnością cieszy się także Nowe Zoo, gdzie możemy spotkać słonie, niedźwiedzie i wiele innych interesujących zwierząt. Dla dzieci ciekawą atrakcją może być Park Linowy Pyrland Park oraz Palmiarnia, gdzie rośnie blisko dwadzieścia tysięcy roślin wielu gatunków.

Dodaj komentarz