Na czym polega atrakcyjność oferty biur podróży?

Na czym polega atrakcyjność oferty biur podróży?

Biura podróży to firmy, które zajmują się organizowaniem wszelkiego typu przedsięwzięć turystycznych. Wyjazdy autokarowe lub lotnicze na:

letnie obozy młodzieżowe
kolonie tematyczne dla dzieci
wczasy zagraniczne

Korzystając z oferowanych usług polskich Biur Podróży, nie musimy martwić się o to, czy nasza podróż zostanie odpowiednio zorganizowana. Wszystkie formalności załatwia nam biuro turystyczne. Do nas należy jedynie wybór imprezy, w której chcemy uczestniczyć, czas tej imprezy i podpisanie odpowiednich dokumentów. Jak pokazały doświadczenia ostatnich lat, nie wszystkie biura podróży funkcjonują tak samo. Zdarza się, że niektóre z nich nie mają tak zwanej płynności finansowej. Niejedni turyści zostali niemile zaskoczeni w miejscu, gdzie przebiegały ich wycieczki,  wczasy, kolonie lub obozy. Okazuje  się na przykład, że biura podróży nie wpłacają odpowiednich zaliczek za wyżywienie i noclegi swoich klientów. Nieświadomi niczego wczasowicze w jednej chwili tracą wszystkie swoje prawa i przywileje. Na szczęście takie sytuacje zdarzają się incydentalnie. Podróże i wczasy organizowane przez biura podróży, przebiegają na ogół sprawnie i zgodnie z tym co obiecują foldery reklamowe poszczególnych biur turystycznych. Należy jednak pamiętać aby swoje wakacje rezerwować tylko u sprawdzonych touroperatorów, którzy posiadają renomę oraz istnieją od wielu lat na rynku.

Tanie wakacje czyli wyjazdy na wczasy, obozy, kolonie.

Wakacje to wspaniały czas na odpoczynek oraz na przeżycie niezapomnianych przygód. Planując wyjazdy na wczasy, kolonie i obozy warto zastanowić się nad zbędnymi kosztami, które można skutecznie zredukować. Jedną z najbardziej kosztownych części podróży jest transport. Planując wakacje w Polsce często wybieramy się tam samochodem, jednak można obniżyć koszty poprzez zamienienie auta na pociąg. Takie praktyki stosują niektóre biura podróży organizując kolonie i obozy. Cena staje się się wtedy o wiele niższa, bardziej przystępna dla wielu przyszłych uczestników.

Ceny paliw ciągle rosną i w przypadku transportu autokarem zdarzają się tzw. dopłaty paliwowe. Podstawowymi plusami podróży pociągiem jest niewielki koszt oraz to, że w jednym przedziale zmieści się o wiele więcej osób niż w jednym aucie. Uczestnicy bez problemu mogą wstać i przemieszczać się pomiędzy przedziałami. Dla bardziej odważnych osób lubiących niespodzianki poleca się podróż auto stopem. W ofercie biur podróży są także wczasy lub wycieczki z dojazdem własnym. Bez wątpienia kilkanaście lat temu była ona znacznie prostsza, jednak i dzisiaj jest możliwa. Jedynym mankamentem jazdy „na stopa” jest to, że podróżujący nie mają pewności kiedy dotrą do celu. Nocleg można zarezerwować odpowiednio wcześnie lub jechać „w ciemno” i szukać wolnych pokoi.  W turystycznych miasteczkach na pewno znajdzie się niejeden wolny nocleg dla grupki znajomych. 

Wyżywienie zależy już od tego czy w ramach noclegu jest wykupiony pakiet. Śniadania BB, śniadania i obiadokolacje HB, bez wyżywienia lub najlepsza opcja według mnie to All Inclusive – wszystko w cenie. Oczywiście wybierając się ta tego typu wczasy (na tzw. stopa) warto mieć odpowiednią kwotę pieniędzy w portfelu. My jednak proponujemy korzystać z opcji tanich wczasów, wycieczek organizowanych od a do z przez biura turystyczne.

Wczasy, wycieczki, kolnie, obozy w promocjach last minute, lub first minute.

Wszyscy lubimy podróże, a przynajmniej tak nam się wydaje. Podróżowanie po świecie łączy się jednak ze sporymi wydatkami. Należy pamiętać, że wszystko kosztuje tzn. transport, wyżywienie, program, zakwaterowanie. Są to koszty poniesione przez biura turystyczne. Trzeba także doliczyć kilkuprocentową prowizję za sprzedaż imprezy. Podróże muszą przynosić zyski wszystkim, którzy biorą udział w ich organizowaniu. Jest to wynagrodzenie za trud włożony w organizację wypoczynku dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych.

Podróżowanie z ofertą last minute jest dużo tańsze. Należy pamiętać, że korzystając z tego typu ofert kupujemy oferty, które się nie sprzedały albo ktoś w ostatniej chwili zrezygnował. Nie mamy za dużego wyboru odnośnie kierunku, hotelu, miejsca, terminu wyjazdu lub wylotu.Warto korzystać z tych ofert jeśli tylko umiemy szybko decydować się na dalekie podróbże. Pobyty wczasowe i wycieczki na ostatnią chwilę przebiegają dokładnie tak samo, jak te wykupione wcześniej-taniej w promocji first minute w przypadku tej promocji urlop musimy zaplanować dużo wcześniej np. po wprowadzeniu nowej oferty touroperatora do sprzedaży. Wakacje musimy zaplanować z dużym wyprzedzeniem. Do wyboru mamy całą gamę hoteli z danego katalogu, wiele dostępnych miejsc na wyloty z lotnisk lokalnych, wiele tras antenowych odnośnie transportu autokarem, terminy oraz interesujące nas kierunki wczasów, obozów młodzieżowych lub klonii letnich.

Dodaj komentarz