Rusinowo – niewielka wieś idealna na nadmorski wypoczynek

Rusinowo – niewielka wieś idealna na nadmorski wypoczynek

W województwie zachodniopomorskim położona jest niewielka wioska Rusinowo. Jest ona zamieszkiwana przez jedyne czterysta osiemdziesiąt dziewięć osób. Rusinowo to idealne miejsce dla osób ceniących sobie spokój, świeże powietrze, słońce i wodę. Turyści odwiedzający tą miejscowość, mogą znaleźć odpowiedni dla siebie hotel, pensjonat lub gospodarstwo agroturystyczne.

Niewielka, bo zalewie ośmiuset metrowa odległość od piaszczystej, szerokiej plaży sprawia, że co roku przyjeżdża tu wiele osób. Poza odpoczynkiem na plaży oraz korzystaniem ze strzeżonego przez ratowników wodnych kąpieliska, zwiedzający mogą zasięgnąć rozrywek kulturalnych w sąsiednich miejscowościach takich jak Jarosławiec. W tej pobliskiej wiosce co roku odbywają się liczne wydarzenia kulturalne, które już na stałe wpisały się w kalendarz Jarosławca. Ostatnimi czasy turyści mogli bawić się podczas Kabaretonu o nazwie ,,Wzdłuż Fal”, na którym wystąpiły znane formacje kabaretowe takie jak Łowcy. B czy kabaret Paka. Ciekawą inicjatywą jest również Ogólnopolski Bieg Młodzieżowy oraz Ogólnopolski Bieg Samorządowy, w którym każdy może wziąć udział. Sponsorzy płacą za każdy przebiegnięty kilometr, a pieniądze zebrane podczas biegów trafiają na różne fundacje charytatywne.

Miłośnicy aktywnego spędzania czasu mogą wziąć udział w rajdach rowerowych organizowanych przez władze gminy. Przez miejscowość Rusinowo oraz Jarosławiec przebiegają liczne szlaki turystyczne i trasy rowerowe, którymi można powędrować aż do Ustki. Trasy te liczą od dwudziestu pięciu do trzydziestu dziewięciu kilometrów. Co roku szlaki te są przemierzane przez setki turystów. Ciekawą trasą łączącą miejscowość Jarosławiec z Darłówkiem, jest trasa rowerowa biegnąca wzdłuż morza. Liczy ona około dwudziestu kilometrów. Piękne krajobrazy są ogromnym plusem tych miejscowości. Zapierająca dech w piersiach, romantyczna klifowa plaża jest miejscem bardzo często odwiedzanym przez turystów. W niedalekiej odległości, bo zaledwie pięciu kilometrów na południe znajduje się niewielkie, ale urokliwe Jezioro Klępnicko.

Dodaj komentarz