Wakacyjny rejs – jaką łódź wybrać?

Wakacyjny rejs – jaką łódź wybrać?

Wakacje inne niż zwykle

Znudziło ci się przesiadywanie na plaży lub wycieczki górskie? Chciałbyś kolejne wakacje spędzić inaczej, ale równie emocjonująco? Świetnym rozwiązaniem może okazać się rejs! Jeżeli tylko masz odwagę i finansowe możliwości, to warto spróbować przygody na pełnym morzu. Wybierając się w rejs po raz pierwszy na pewno będziesz mieć wiele pytań, głównie pewnie o to, jaką łódź wybrać?

Odpowiednia łódź

Zanim znajdziesz odpowiednią łódź musisz przeanalizować czego tak naprawdę oczekujesz i czy masz już jakiekolwiek doświadczenie. Wybór powinien zależeć również od tego, jaką trasę chcesz pokonać, jaki okres czasu chcesz na niej spędzić, czy będziesz podróżował sam, czy może z rodziną lub przyjaciółmi. Zastanów się czy wolisz, aby rejs był spokojny czy raczej pełen wrażeń. Równie ważną kwestią – o ile nie najważniejszą – jest oczywiście kwota, jaką planujesz przeznaczyć na takie wakacje. Kiedy określisz swoje potrzeby, łatwiej będzie ci wybrać odpowiednią łódź.

Do wyboru masz:

Jacht żaglowy – jest to rozwiązanie dla zapalonych żeglarzy, którzy chcą okiełznać wszelkie wiatry i prądy. Najlepiej sprawdza się na głębokich wodach, a łódź o mniejszym zanurzeniu dobrze prowadzi się podczas rejsu między wyspami i pozwala podejść bliżej wybrzeża. Jest to chyba opcja najbardziej przystępna cenowo. Oczywiście komfort i przestrzeń jaką dysponuje zależy od konkretnego modelu.

Katamaran – gwarantuje komfort i zapewnia spokój tym, którzy nieco obawiają się gwałtownych ruchów łodzi na morzu, ponieważ jest bardzo stabilny. Posiada dużą przestrzeń, a niektóre maja nawet w przedniej części trampolinę, która zadowoli najmłodszych uczestników rejsu.

Guleta – bezpieczna, przestronna i wygodna drewniana łódź. Łączy zalety żaglówki i łodzi motorowej. Posiada od 4 do 8 kabin, w zależności od modelu. Jest idealna na podróż z przyjaciółmi i rodziną. Najbardziej luksusowe modele posiadają klimatyzację.

Jeżeli nie masz żadnego doświadczenia, a mimo to marzysz o wakacyjnym rejsie, to możesz wynająć profesjonalnego sternika, który będzie towarzyszył ci przez całą podróż! Dzięki temu ty i twoi współpodróżnicy będziecie mieli pewność, że znajdujecie się pod należytą opieką i będziecie mogli całkowicie się odprężyć i zrelaksować, podziwiając widoki dookoła i nie obawiając się o to, że zboczycie z kursu. Możesz skorzystać z usług sternika nawet kiedy posiadasz uprawnienia, aby dodatkowo doszkolić się pod jego okiem, wtedy może ci towarzyszyć tylko na początku wyprawy, aż poczujesz się całkowicie swobodnie w prowadzeniu łodzi.

Dodaj komentarz