Visit Cracow – Zwiedzanie Krakowa dla zagranicznego turysty

Visit Cracow – Zwiedzanie Krakowa dla zagranicznego turysty

Kraków, miasto przez wielu określane mianem najpiękniejszego miasta w Polsce. Jest jednym z najstarszych miast Polski, które było również stolicą Polski. Z Krakowem związanych jest kilka legend, a wśród nich najsłynniejsza jest o Wawelu i mieszkającym tam smoku. Aktualnie pomnik Smoka Wawelskiego znajduje się nad Wisłą tuż przy Zamku Królewskim na Wawelu (visit Cracow).

Będąc w Krakowie warto odwiedzić również starą dzielnicę żydowską – Kazimierz. Według niektórych jest to obowiązkowy punkt podczas zwiedzania Krakowa (Cracow local tours). Krakowski Kazimierz jest szczególnym miejscem na mapie Krakowa. Żydzi osadzili się tu w połowie XIV w. i mieszkali w „żydowskim mieście”, znajdującym się w obrębie paru ulic. Kazimierz był swoistą enklawą Krakowa, gdyż Żydzi rządzili się tam sami. Mieli własne ustawy i prawa, nad sobą uznawali tylko króla. Spacer czy przejażdżka po Kazimierzu jest okazją do poczucia tamtejszego klimatu. Spacerując uliczkami Kazimierza wśród przytulnych, klimatycznych kafejek, oglądając budynki tamtejszej architektury nie sposób nie zachwycić się nad tym i poczuć klimat „żydowskiego miasta”.

Po odwiedzeniu Kazimierza czas na zwiedzenie centralnej części miasta – Rynku Głównego z Sukiennicami oraz Kościołem Mariackim. Sukiennice były w XIV w. miejscem, w którym przyjezdni handlarze mogli sprzedawać swoje towary. Później budynek ten spłonął w pożarze i został odbudowany w stylu renesansowym, stając się przy tym przykładem tego nurtu w Krakowie. Teraz pełnią one podobną funkcję, gdyż są miejscem wypełnionym stoiskami z pamiątkami i różnego typu produktami regionalnymi.

Z sukiennic można udać się do położonego obok Kościoła Mariackiego, wokół którego powstało wiele legend, związanych m.in. z budową dwóch nierównych wież czy hejnału mariackiego, który jest grany codziennie co godzinę. Jednak prawdziwym unikatem Kościoła Mariackiego jest jego ołtarz, który stworzył Wit Stwosz. Ołtarz zasługuje na miano największego tego typu obiektu gotyckiego w Europie.

Będąc w Krakowie warto skorzystać również z oferty wycieczek jednodniowych. Godna polecenia i zobaczenia jest Kopalnia Soli w Wieliczce (Salt mines Krakow). Kopalnia Soli jest znana nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie, gdyż została wpisana na Światową Listę Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego Unesco. Najbardziej znanym i kojarzonym miejscem z Kopalnią Soli jest kaplica św. Kingi. W każdą niedzielę odbywają się tam msze święte, na które wstęp jest darmowy.

Nieodłącznym elementem wizyty w Krakowie (visit Cracow).  jest również spacer po krakowskich Plantach. Jest to unikatowy na skalę europejską park miejski, który powstał na miejscu murów obronnych miasta. Planty zostały podzielone na 8 mniejszych ogrodów. Znajdują się tam również pomniki wielkich postaci Polski i Krakowa.

Wyżej wymienione miejsca są tylko namiastką tego co można zobaczyć w Krakowie i jego okolicach. Warto też zorientować się jeszcze przed przyjazdem do Krakowa jakie są oferowane wycieczki lokalne (Cracow local tours) i sporządzić listę tego, co chcielibyśmy zobaczyć.

Dodaj komentarz