Podróż z przyczepą kempingową

Podróż z przyczepą kempingową

Podróż z przyczepą kempingową jest alternatywą dla drogich hoteli i biletów. Podróżowanie w ten sposób jest niezwykle ekscytujące. To ty decydujesz kiedy i gdzie wyjedziesz, ile czasu poświęcisz na postój i gdzie przenocujesz. Lubimy niezależność, dlatego coraz więcej osób decyduje się na wyprawę z przyczepą. Jednak najpierw musisz posiadać przyczepę i odpowiednio przygotować auto.

O czym musisz pamiętać?

Samochód, który ma ciągnąć przyczepę musi posiadać hak holowniczy. Jeśli go nie ma, musisz go kupić i zamontować. Pamiętaj jednak, żeby wybierać tylko homologowane produkty renomowanych producentów. Daje to gwarancję wysokiej jakości i bezproblemowego montażu.

Oprócz haka holowniczego musisz zamontować wiązkę elektryczną zakończoną gniazdem zasilającym. W samochodach wyposażonych w kontrolę oświetlenia, czujniki parkowania i magistralę CAN potrzebny będzie też elektroniczny moduł sterujący.

Musisz zaopatrzyć się również  w dodatkowe lusterka. Nawet jeśli kupisz mniejszą przyczepę, jej gabaryty nie pozwolą na obserwowanie sytuacji na drodze w lusterkach wstecznych. Jest to szczególnie istotne podczas wykonywania takich manewrów, jak skręcanie, wyprzedzanie czy cofanie.

Ponadto potrzebne będą kliny pod koła, które uniemożliwiają staczanie się przyczepy na postoju. Można również wyposażyć przyczepę w bagażnik rowerowy. Umożliwi to dodatkowe atrakcje. Coraz bardziej popularne stają się też panele słoneczne. Umożliwiają one niezależne zasilanie urządzeń elektrycznych zainstalowanych w przyczepie.

Podróż z przyczepą kempingową

Zakup przyczepy wraz z wszelkimi dodatkami to spory wydatek. Możesz jednak wziąć kredyt na ten cel i co roku cieszyć się wakacjami “na swoim”. Wystarczy tylko zaplanować trasę i wyruszyć w podróż. Nowoczesne przyczepy kempingowe zapewniają bardzo duży komfort. Możesz czuć się jak w domu mając do dyspozycji pełnowymiarowe łóżka, kuchnię, a nawet toaletę i prysznic. Wszelkie dodatki czy zakup dodatkowego, rozkładanego przedsionka jeszcze bardziej urozmaicą wypoczynek. Niektóre przyczepy posiadają również taras. Możesz na nim wygodnie zjeść śniadanie na świeżym powietrzu. Podróż z przyczepą kempingową może być równie atrakcyjna jak wyjazd do modnego kurortu. Tylko od ciebie zależy, gdzie chcesz spędzić swój wolny czas. Bez problemu możesz wyjechać w spokojne miejsce, bez tłumów turystów. Odpoczniesz od codziennego zgiełku i hałasu. Wystarczy że znajdziesz jakieś ustronne miejsce i już możesz cieszyć się naturą. Zakup przyczepy kempingowej to inwestycja na lata. Zarówno ty jak i twoja rodzina będziecie z niej zadowoleni.

Dodaj komentarz