Wczasy na Seszelach – wspaniałe widoki i aktywnie spędzony czas

Turystyka uzdrowiskowa w Polsce

Dla wielu z nas wczasy to wyłącznie okres wypoczynku i typowego „nic nie robienia”. Czy jednak wakacje muszą oznaczać bezczynne leżenie na plaży i brak jakiejkolwiek aktywności? Czy taki wypoczynek faktycznie przynosi nam relaks? Mamy co do tego spore wątpliwości. Każdy, kto chce dbać o swoje zdrowie i jednocześnie ciekawie spędzić czas powinien postawić na bardziej aktywne formy wykorzystywania swoich wakacji. Wiele zależy oczywiście od kraju, do którego się jedzie. My w tym roku zdecydowaliśmy się na Seszele. Mało popularny wybór, ale miejsce naprawdę cudowne.

Seszele – krótka historia

Seszele to niewielkie, wyspiarskie państwo położone u wschodnich brzegów Afryki. Przez wiele wieków okolica ta była prawdopodobnie niezamieszkana, choć od dawna znana była arabskim wędrowcom. Z Europejczyków pierwsi dotarli do Portugalczycy, ale w XVIII wieku wyspy przeszły we władanie Francuzów. Mniej więcej wówczas zaczęła się tu kolonizacja, a przybysze z Europy stopniowo zasiedlali bezludne dotąd wyspy. Pod kontrolę Wielkiej Brytanii Seszele przeszły w 1814 roku. W XIX i XX wieku napłynęło tu wielu osadników z Indii oraz państw arabskich. W latach 70 XX stulecia państwo zdobyło niepodległość. Podobnie jak w przypadku wielu takich państw, również pierwsze lata niepodległości nie należy do najspokojniejszych. Sytuacja polityczna zaczęła uspokajać się dopiero od lat 90. Dziś jednak Seszele są bezpiecznym państwem, do którego co roku przyjeżdża mnóstwo turystów z całego świata.

Trochę informacji o Seszelach

Kto z nas wie cokolwiek o Seszelach? Większość ludzi w najlepszym przypadku kojarzy, że „gdzieś” istnieje takie państwo. Warto więc wiedzieć, że są to maleńkie, niemal niewidoczne na mapie wyspy położone na wschód od Afryki. Łącznie na państwo składa się 115 wysp o różnej powierzchni, choć 80% mieszkańców zamieszkuje tylko jedną z nich – Mahe. To ona jest największą wyspą i to na niej znajduje się Victoria, stolica kraju.

Seszele to prawdziwy raj dla turystów. Tutejsze plaże zaliczają się do zdecydowanie najpiękniejszych na świecie i stanowią wzór prawdziwej, rajskiej plaży reklamowanej przez biura podróży. W okresie letnim panuje tu doskonała pogoda i nikt nie będzie narzekał na brak słońca.

Jak dbać o swój wygląd na wczasach?

W czasie wakacji powinien odpoczywać nie tylko nasz duch i umysł, ale również ciało. Ludzki organizm nie znosi jednak bezczynności, zatem wielogodzinne wylegiwanie się na plażach wcale nie będzie dla niego tak korzystne, jak się wydaje. Zamiast tego można zdecydować się na bardziej aktywny wypoczynek, w czasie którego skutecznie zadbamy o potrzeby naszego ciała.

Wielu turystów chcących dostać się w określone miejsce automatycznie decyduje się na taksówkę lub transport publiczny. W niektórych przypadkach ma to oczywiście sens, szczególnie, jeśli interesująca nas atrakcja znajduje się bardzo daleko. Seszele są jednak idealnym krajem do aktywnego zwiedzania; taka forma poznawania wysp sprawi nam o wiele więcej radości. Zamiast myśleć o taksówce, warto skorzystać z ofert jednej z licznych tutaj wypożyczalni rowerów i obejrzeć kraj z perspektywy dwóch kółek. Widoki są niezapomniane, a przejażdżki rowerowe po wulkanicznych wyspach to wspaniała przygoda.

Krajobrazy na Seszelach są naprawdę wyjątkowe i mocno różnią się od tego, co znamy z Europy. Choćby z tego powodu warto przemieszczać się tu na rowerze, a nie samochodem. W taki sposób możemy zobaczyć o wiele więcej i mamy okazję do zatrzymania się nad każdym widokiem. Dzięki takiemu spędzaniu czasu z wakacji wrócimy również pełni energii, a nasze ciało będzie wyglądało znacznie lepiej!

Dodaj komentarz