Zabiegi kosmetyczne, które warto wykonywać latem

Zabiegi kosmetyczne, które warto wykonywać latem

Lato kojarzy się przede wszystkim z wyjazdami wakacyjnymi, a co za tym idzie – z chęcią schludnego i porządnego wyglądu. Niestety wiele zabiegów kosmetycznych nie można wykonywać latem, ze względu na fakt wzmożonego promieniowania UV. Stworzyliśmy więc listę kilku zabiegów, które można – a nawet warto – wykonywać latem.

Mezoterapia

Jest zabiegiem rewitalizującym skórę. Jej głównym celem jest dostarczenie do głębszych warstw skóry substancji aktywnych z preparatów użytych w trakcie zabiegu. Działa wzmacniającą na zwiotczałą skórę, sprawia, że drobne zmarszczki stają się mniej widoczne.

Mezoterapię stosuje się nie tylko na skórę twarzy! Jej działanie wpłynie pozytywnie na uda, czy brzuch, sprawiając, że mniej widoczne stają się rozstępy i cellulit.

Masaże

Na masaż nie ma złej pory, a jeśli myślisz, że masowanie dotyczy tylko pleców i barków, to grubo się mylisz! Masowanie twarzy jest nie tylko przyjemne, ale niesie za sobą równie wiele korzyści, jak bardziej inwazyjne zabiegi estetyczne. Najczęściej w salonach wykorzystuje się japońskie rytuały takie jak np. Kyukaku. Takie masaże zazwyczaj łączy się z maską, tak aby były jeszcze skuteczniejsze. Wykorzystuje się podczas nich maleńkie bańki, których ruchy sprawiają, że skóra staje się sprężysta i elastyczna. Innym masażem wartym wspomnienia jest również japoński rytuał Kobido. Oprócz twarzy masuje się także szuję, głowę i dekolt, a cały zabieg trwa godzinę. Już jeden taki zabieg jest w stanie wygładzić drobne zmarszczki.

Oksybrazja

Zabieg oksybrazji polega na opryskiwaniu skóry solą fizjologiczną pod bardzo dużym ciśnieniem. Jej skutkiem jest ukojenie, odświeżenie i nawodnienie skóry. Zabieg ten jest przede wszystkim zalecany dla tych, którzy posiadają skórę naczyniową i wrażliwą. Dodatkowo delikatnie złuszcza martwy naskórek i oczyszcza skórę z niedoskonałości. Artykuł powstał we współpracy z portalem https://viagra.edu.pl

Zabiegi nawilżające

Skóra latem, po wzmożonym kontakcie z promieniami słonecznymi często jest przesuszona i szorstka w dotyku. Warto więc odpowiednio skórę nawilżyć, dzięki czemu odzyskuje ona zdrowy wygląd i odpowiednią ilość witamin. Wszystkie zabiegi, których skutkiem jest nawilżenie mają też właściwości regenerujące.

Jakich zabiegów unikać latem:

  • zabiegów laserowych,
  • zabiegów mocno złuszczających,
  • zabiegów krioterapii,
  • makijażu permanentnego,
  • zabiegów na przebarwienia.

Szkodliwość tych zabiegów związana jest głównie z faktem, że mogą one powodować wrażliwość na światło słoneczne, albo po wykonaniu ich, wysokie temperatury mogą powodować niepożądane skutki uboczne.

Dodaj komentarz