Południowa afryka jako cel na wakacje

Południowa afryka jako cel na wakacje

Państwa południowoamerykańskie pozostały zauważone jako obiekty turystyczne dopiero kilkanaście lat temu. Turystyka praktycznie pod żadnym pozorem się tam nie rozwijała. Na szczęście stan ten uległ obszernej poprawie. Obywatele zaczęli coraz częściej zwiedzać te miejsca. Podróże w tamte rejony stały się pasjonującą przygodą.
Obecna turystyka kształtuje się w zastraszającym tempie. W następstwie tego też większa część z nas nie potrafi już zachwycać się popularnymi turystycznie krajami. Ludzie zwiedzają coraz to nowsze miejsca chcąc je gruntownie zaznajomić.

Bardzo modne stały się podróże po Ameryce Południowej. Interesującym krajem jest na pewno Argentyna. Jest krajem niezmiernie urokliwych krajobrazów oraz wielu przeciwieństw. Ośnieżone szczyty Andów na tle zakurzonych płaszczyzn Patagonii są w stanie okazać się świetnym miejscem na przeżycie wakacyjnej przygody. Zwiedzanie bujnej dżungli w Missiones, jazda konna w górach Salta to tylko niektóre atrakcje tego rejonu.

W centrum tej cudownej nie odkrytej przyrody mieści się współczesna stolica kraju Buenos Aires. Dzisiejsze miasto proponuje kapitalną bazę hotelową, noclegi, restauracje, puby oraz centra handlowe. Również miłośnicy miejskiego życia jak oraz dziewiczej przyrody odnajdą coś godziwego dla siebie. Mimo okresu dyktatury wojskowej i kilku kryzysów gospodarczych Argentyńczycy pałają chęcią życia oraz chcą bezustannie się rozwijać.

Mają oni trzy gigantyczne miłości: dobra kuchnia, zabawa oraz oczywiście piłka nożna.
Jednym z dodatkowych godnych uwagi krajów Ameryki Południowej jest położona w środkowej części lądu Boliwia. Kraj ten odzyskał własną niezawisłość w 1825 roku. Jak każdy kraj tego kontynentu, też Boliwia charakteryzuje się ogromnym zróżnicowaniem.

Miasta turystyczne są wybitnie odpowiednio rozwinięte, występuje elitarna baza hotelowa, noclegi, restauracje i puby. Jednakże jeżeli zechcemy wybrać się na dłuższą wycieczkę czeka nas bardzo długa droga autokarem czy też jeepem. Infrastruktura boliwijska potrzebuje na pewno modernizacji. W czasie takich wycieczek wolno nacieszyć oczy wspaniałymi krajobrazami. Boliwia jest państwem wiernym swojej rodzimej kulturze. Blisko dwie trzecie mieszkańców stanowi rdzenna ludność. Rodzimy dialekt, kolorowe ubrania, głośne targi i uliczni grajkowie, to wszystko można obejrzeć wybierając się na spacer po mieście.

Dodaj komentarz