Wakacje na ostatnią chwilę - 5 miejsc godnych polecenia

Wakacje na ostatnią chwilę – 5 miejsc godnych polecenia

Jeżeli planujemy wakacje, a urlop zbliża się wielkimi krokami, a my nie mieliśmy czasu ani sposobności, aby wcześniej zaplanować wakacyjny wypoczynek możemy zdecydować się na wakacje last minute. Przedstawiamy najciekawsze propozycje na wakacje na ostatnią chwilę – 5 miejsc gdzie warto się udać. Jeżeli nie miałeś czasu na zorganizowanie swoich wakacji wcześniej, a także nie zdołałeś odłożyć wystarczających funduszy na wyjazd, idealnym rozwiązaniem jest kredyt na wyjazd wakacyjny. Oto 5 ciekawych miejsc na wakacje zaplanowane w ostatniej chwili.

Cypr – wyspa Afrodyty, gdzie słońce świeci niemal przez 300 dni w roku

Wśród ofert last minute biur podróży dużą popularnością cieszy się śródziemnomorska wyspa Cypr. To miejsce, gdzie możemy odnaleźć zabytki z każdej epoki historycznej, od starożytnej kultury grackiej, przez średniowiecze, renesans, barok, aż po nowoczesność. Piękne walory kulturalne rozsiane są po całej wyspie, a przede wszystkim w najważniejszych miastach, stolicy Nikozji, a także Limassol, Larnace oraz Pafos. Cypr to także piękne plaże, gdzie na jednej z nich według mitologii wyłoniła się z morza bogini piękna i miłości, Afrodyta.

Wyspy Greckie – pełne starożytnych zabytków i pięknych plaż

Wiele wycieczek last minute oferuje wakacyjne wyjazdy na wyspy greckie. Wśród ofert popularne są między innymi takie wyspy greckie jak największa z nich Kreta, a także Rodos, Samos, Kos, Zakynthos, Santoryn, Korfu Milo, Cyklady, czy Wyspy Jońskie. W przypadku wysp Greckich jest bogactwo wyboru, a niemal każda z nich oferuje zobaczenie starożytnych zabytków. Jednak wyspy greckie to przede wszystkim przepiękne plaże i możliwość beztroskiego spędzenia czasu.

Chorwacja – piękne wybrzeże i ciekawe zabytki

Chorwacja to bez wątpienia miejsce, które kochają Polacy, tutaj również możemy odnaleźć oferty biur podróży last minute. Chorwacja to ciekawe zabytki rozsiane po całym kraju, które możemy odnaleźć w największych miastach, między innymi w stolicy kraju w Zagrzebiu, a także w Splicie, czy w Dubrowniku. Chorwacja to także wybrzeże oraz wyspy Dalmacji z pięknymi plażami.

Turcja – mnóstwo atrakcji kulturalnych i przyrodniczych

Wiele ofert biur podróży last minute to także wycieczki do Turcji. Ten kraj położony na styku kontynentów – Europy i Azji również ma wiele do zaoferowania turystom, zarówno tym, którzy chcą beztrosko opalać się na plażach, jak tym, którzy lubią zwiedzać. Do największych atrakcji zaliczyć można największe miasta: Istambuł, Ankarę, Bursę, Izmir a także Kapadocję z pięknymi formami skalnymi i Pamukkale z pięknymi wapiennymi skałami, które rzeźbi woda.

Bułgaria – piękny kraj nad Morzem Czarnym

Wśród miejsc, gdzie można się wybrać na wakacje w ostatniej chwili, jest również Bułgaria. Ten piękny kraj oferuje bardzo malownicze plaże nad Morzem Czarnym, a także liczne zabytki kultury, które rozsiane są po całej Bułgarii. Do najpiękniejszych miast tego kraju należą stolica Sofia oraz Płowdiw.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Gdzie pojechać nad morze – Kaszubskie wybrzeże
Gdzie pojechać nad morze – Kaszubskie wybrzeże

Region kaszubskiego wybrzeża Morza Bałtyckiego nazywany jest przez Kaszubów Nordą. To jeden z najciekawszych krajoznawczo

Zamknij