Diagnoza: poważny ubytek słuchu – co robić?

Diagnoza: poważny ubytek słuchu – co robić?

Wiele osób na wieść o diagnozie, która brzmi: poważny ubytek słuchu, wpada w panikę. I nie ma w tym nic dziwnego. Co w takim sytuacji powinniśmy zrobić? Jakie kroki podjąć? Jak działać w przypadku, gdy zdiagnozowany ubytek słuchu jest poważny? Wbrew pozorom nie należy się obawiać, bowiem dzisiejsza medycyna oferuje szereg rozwiązań, które pomagają doskonale radzić sobie z tym problemem w życiu codziennym.

Aparat słuchowy – metoda na poważny ubytek słuchu

Najpopularniejszym rozwiązaniem jest aparat słuchowy – niewielkie urządzenie, które jest komfortowe w noszeniu, nie sprawia niedogodności jego właścicielowi, a znacznie poprawia możliwości słuchowe.

Implant ślimakowy – sposób na zaawansowany niedosłuch

W przypadku gdy kłopoty ze słuchem są na tyle zaawansowane, że aparat słuchowy nie jest wystarczający, stosuje się implant słuchowy, zwany bardzo często implantem ślimakowym. To proteza zastępująca wszystkie elementy ludzkiego ucha, umożliwiająca przekazywanie dźwięków do nerwu słuchowego. Stosuje się ją u pacjentów cierpiących na głuchotę, osób z zaawansowanym niedosłuchem lub u tych, u których aparat słuchowy nie przynosi oczekiwanych i odpowiednich rezultatów.

Badania słuchu to konieczność!

W nieustannym pośpiechu typowym dla obecnych czasów często zapominamy o konieczności przeprowadzania rutynowych badań, bądź też ignorujemy sygnały naszego organizmu, które przybierają formę niepozornych na pierwszy rzut oka objawów. Niestety, to błąd. Zwłaszcza w przypadku słuchu, zdecydowanie warto zdecydować się na systematyczne i regularne badania, które pozwolą nam być spokojnym o ten jakże ważny zmysł, a w przypadku wykrycia problemów – na odpowiednio szybką reakcję. Bezpłatne badania słuchu kosztują nas wyłącznie odrobinę czasu, a w perspektywie długiego zdrowia, to naprawdę niewiele.

Dodaj komentarz