Menu weselne – polskie dania, które warto podać gościom

Menu weselne – polskie dania, które warto podać gościom

Zaraz po zaręczynach większość par zaczyna dokładne planowanie ślubu i wesela. To wyjątkowy czas, który wymaga od narzeczonych wiele cierpliwości oraz kreatywności. W końcu trzeba pamiętać nie tylko o takich aspektach jak dekoracje czy stroje, ale także o menu, które będzie obowiązywać na weselu. Stąd też pojawia się pytanie – co podać gościom weselnym, aby każdy znalazł coś dla siebie? Czy dania powinny być tradycyjne, czy warto zaproponować coś zupełnie nowego? Zobacz jakie polskie dania warto podać na weselu, tak aby zadowolić większość weselników.

Propozycja menu weselnego od sali

Każda sala, która organizuje imprezy takie jak np. wesela, ma swoją własną propozycję ślubnego menu. Warto w tym wypadku zaufać szefowi kuchni, który regularnie gotuje dla gości weselnych. Z pewnością wie on jakie dania schodzą najlepiej i na jakie przystawki, dania obiadowe i kolacje najlepiej reagują weselnicy. Oczywiście możesz też zaproponować coś od siebie i np. popularny rosół zamienić na zupę krem z warzyw. Najczęściej można wybierać spośród menu, w różnym przedziale cenowy dlatego dopasowanie się do ślubnego budżetu nie powinno stanowić żadnego problemu.

W weselnym menu najczęściej znajdziemy potrawy, które są znane i lubiane przez większość osób. Jest to po prostu najbezpieczniejsze rozwiązanie, ponieważ jest małe prawdopodobieństwo, że proponowane dania nie przypadną do gustu gości. Warto zachować równowagę między tradycją a nowoczesnością. Podanie samych egotycznych dań mogłoby spowodować, że część gości po prostu się nie naje i nie będzie też miała wyboru w potrawach. Nie każdy jest w końcu amatorem egzotycznej czy nowoczesnej kuchni. Dobrze jest więc połączyć tradycyjne polskie dania z czymś bardziej oryginalnym – dla każdego coś dobrego.

Jakie polskie dania powinny znaleźć się na weselu?

Możesz wybrać obiady weselne Kraków, które z pewnością przypadną do gustu większości weselników. Jeśli chodzi o zupy, to do najpopularniejszych propozycji można zaliczyć: rosół z makaronem, krem pomidorowy z grzankami, żurek, krem z grzybów i krem z brokułów. Na weselnym stole nie może też zabraknąć mięs takich jak: schabowy, de volaille, kotlet mielony, rolada wołowa i pierś z kurczaka z farszem pieczarkowym.

Obiady weselne Kraków polecają także surówki z kapusty, selera, mizerię ze śmietaną oraz bukiet warzyw z sosem vinaigrette. Do tego można podać ziemniaki gotowane, zapiekane z przyprawami, frytki lub kluski śląskie. Bardzo ważnym elementem są też gorące przekąski: barszcz z krokietem, pierogi, bigos i pieczone udka. Podczas całego wesela goście powinni mieć też dostęp do zimnych przekąsek: sałatek, jajek faszerowanych, płyt wędlin i pasztecików.

Dodaj komentarz