Wynajem samochodów Kraków – dlaczego warto z tego skorzystać?

Wynajem samochodów Kraków – dlaczego warto z tego skorzystać?

Możliwość wynajęcia auta to coraz popularniejsza opcja podróżowania po kraju. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy bez problemu przemieścić się z punkt A do punktu B. Zanim jednak ostatecznie zdecydujemy się na wynajęcie samochodu, warto jest rozważyć oferty różnych firm dostępnych na rynku. Zwracanie uwagi wyłącznie na cenę wynajęcia auta w danej miejscowości jest błędem, ponieważ taki wybór może nieść za sobą ukryte koszty. W dzisiejszym artykule podpowiemy wam zatem na co należy zwracać uwagę podczas wynajmu samochodu w Polsce. Zapraszamy!

Sposób na szybkie i sprawne przemieszczanie się po Krakowie

Wynajem samochodów Kraków to najkorzystniejsza opcja, jeżeli zależy nam na sprawnym przemieszczaniu się nie tylko po dawnej stolicy Polski, lecz także po jej okolicy. Obecnie istnieje wiele firm zajmujących się wynajmowaniem aut, trudno zatem wybrać ofertę wynajmu, dzięki której nie przepłacimy. Warto jednak zwracać uwagę na kilka ważnych kwestii, dzięki którym łatwiej wybierzemy auto do wypożyczenia.

Kwestią, na którą należy obowiązkowo zwrócić uwagę jest dzienny limit przejechanych kilometrów. Zapis ten możemy znaleźć w umowie. Ważne jest zaznajomienie się z tym punktem, ponieważ niektóre wypożyczalnie samochodów pobierają dodatkowe opłaty za przekroczenie takiego dziennego limitu. Najlepiej jest więc zdecydować się na firmę, która w przypadku krótkoterminowych wynajmów nie stosuje limitów kilometrów.

Oprócz limitu kilometrów trzeba zwrócić także uwagę na dodatkowe opłaty. Mogą one być związane z potrzebą wyczyszczenia auta po naszym użytkowaniu, bądź za odbiór w danej lokalizacji. Inną kwestią jest pobierana kaucja, która po zwróceniu auta w nienaruszonym stanie jest oddawana. Z reguły jest ona pobierana w przypadku wypożyczania auta dla osób nieposiadających obywatelstwa polskiego. Pobieranie kaucji nie jest jednak regułą, dlatego warto jest to sprawdzić.

Wynajem samochodów Kraków – o czym pamiętać przed i po?

Bardzo ważne jest sprawdzenie auta przed podpisaniem protokołu odbioru pojazdu. W dokumencie tym należy zaznaczyć wszelkie zniszczenia samochodu, które wzbudzają nasze wątpliwości. Jest to ważne, ponieważ po zwróceniu auta możemy zostać posądzeni o dokonanie owych zniszczeń. Nawet, jeżeli  nie powstały one podczas Twojego wynajmu. W przypadku oddawania pojazdu należy trzymać się ustaleń z protokołu odbioru i oddać wypożyczony samochód w takim samym stanie, w jakim został on wypożyczony od firmy z którą podpisaliśmy umowę wynajmu.

Dodaj komentarz