Co warto zobaczyć będąc na Sumatrze?

Co warto zobaczyć będąc na Sumatrze?

Sumatra to jedna z wysp Indonezji, która jest zaliczana do największych wysp na świecie. Mieszka tam ponad 45 milionów ludzi, którzy w większości są wyznawcami Islamu. Co roku ta wyspa przyciąga do siebie tysiące turystów, którzy chcą zapoznać się z kulturą, pogodą i widokami, jakie można tam zobaczyć. Sumatra to bardzo dobry kierunek wakacji i każdy znajdzie tam coś dla siebie. Zobacz, co warto tam zobaczyć i jakimi atrakcjami może się pochwalić ta wyjątkowa Indonezyjska wyspa.

Park Narodowy Gunung Leuser

Flora i fauna na Sumatrze potrafią zaprzeć dech w piersiach nie jednej osoby. Możemy tam podziwiać wyjątkowe zwierzęta, rośliny, których nie sposób zobaczyć nigdzie indziej oraz widoki, które raz zobaczone zapadają w pamięć na całe życie. Będąc na Sumatrze koniecznie musisz zobaczyć Park Narodowy Gunung Leuser. Można w nim podziwiać wolno żyjące orangutany, oraz tygrysy, słonie i nosorożce, które są zagrożone wyginięciem. Można tam obserwować zwierzęta w ich naturalnym środowisku.

W parku znajduje się Ośrodek Rehabilitacji Orangutanów. Nie ma w nim żadnych klatek, które mogłyby ograniczać poruszanie się tych zwierząt po obiekcie. Jedną z największych atrakcji dla Europejczyków jest możliwość towarzyszenia zwierzętom podczas pory karmienia. Poza tym ośrodkiem w parku można znaleźć także inne atrakcje. Główną rozrywką jest tam trekking po dżungli, podczas którego można zdobyć szczyt wulkanu. Do innych Parków Narodowych, które warto odwiedzić należy m.in. Park Kerinci Seblat i Park Siberut.

Wyjątkowe wyspy

Sumatra kojarzy się nie tylko z wyjątkowymi roślinami i zwierzętami, ale także z rajskimi plażami. W okolicach Sumatry znajduje się bardzo dużo wysepek, które wyglądają niczym z bajki. Błękitna woda, rafy koralowe, rybki i żółwie pływające obok turystów to wszystko dzieje się tam naprawdę. Plaże Sumatry to doskonałe miejsce do uprawiania sportów wodnych i nurkowania. Można wynająć własny domek przy plaży i praktycznie całe wakacje spędzić właśnie tam. Każdego dnia będziemy mieli co robić. Jednego dnia możemy nauczyć się surfowania. Następnego możemy podziwiać florę i faunę pod wodą. A jeszcze kolejnego możemy po prostu położyć się na plaży i korzystać ze słońca.

Wulkany

Na Sumatrze znajdziemy aż 26 wulkanów. Na niektóre z nich mogą wejść nawet osoby niedoświadczone, które wcześniej nie miały styczności z taką aktywnością. Największym wulkanem na Sumatrze i w całej Indonezji jest wulkan Gunung Kerinci. Na początek jednak lepiej jest wybrać się na łatwiejszy punkty taki jak Gunung Sibayak.

Dodaj komentarz