Kiedy w Indonezji jest najlepsza pogoda?

Kiedy w Indonezji jest najlepsza pogoda?

Wybierając się na egzotyczne, zagraniczne wakacje oczekujemy zawsze, że będziemy się dobrze bawić. Uzależnione jest to jednak nie tylko od czynników ludzkich, takich jak jakość obsługi, jedzenia czy standard kurortu. Na to, czy urlop zaliczymy do udanych wpłyną zazwyczaj także panujące podczas niego warunki atmosferyczne. W końcu co to za odpoczynek i rozrywka, kiedy cały czas leje jak z cebra, nie można nigdzie wyjść i trzeba siedzieć zachomikowanym w wynajętym pokoju? Jeśli interesuje nas Indonezja pogoda wobec tego będzie bez wątpienia na szczycie listy rzeczy, które weźmiemy pod uwagę podczas planowania wycieczki. Tylko kiedy możemy liczyć na to, że będzie ona najlepsza?

Sezony pogodowe w Indonezji

Pierwsze, co bez wątpienia musimy wiedzieć to fakt, że w Indonezji rok dzieli się na porę deszczową i porę suchą. W zależności od tego, z którą porą mamy do czynienia, możemy spodziewać się diametralnie różnych warunków atmosferycznych. Ponadto nawet w tej samej porze można zaobserwować spore różnice w temperaturze i opadach na różnych wyspach. To, która pora będzie dla nas najlepsza, a jeszcze bardziej dokładnie które jej miesiące, zależy w dużej mierze od tego, co planujemy na naszych wakacjach robić.

Pora deszczowa

Jak sama nazwa wskazuje, pora deszczowa charakteryzuje się bardzo dużymi opadami. Nie znaczy to jednak, że jest całkowicie nieatrakcyjna dla turystów. Trwa ona od października do kwietnia, chociaż oczywiście nie przez cały ten czas manifestuje się dokładnie tak samo. Najobfitszych deszczy możemy spodziewać się w grudniu i styczniu. W pozostałe miesiące także pada, ale na przykład wybierając się do Indonezji na początku października czy końcu kwietnia możemy sporo oszczędzić na biletach (ruch turystyczny bowiem znacznie spada podczas pory deszczowej), a deszcz nie powinien aż tak dawać się nam we znaki.

Pora sucha

Pora sucha trwa od maja do września i cieszy się największym zainteresowaniem wśród turystów. Temperatury utrzymują się wtedy na poziomie trzydziestu kilku stopni, a ryzyko opadów nie jest duże. Jest to więc najlepsza pora na zwiedzanie Indonezji i wycieczki piesze, chociaż trzeba wciąż pod uwagę, że dla Europejczyków stale utrzymująca się tak wysoka temperatura i duża wilgotność mogą być dość niekomfortowe. Pora sucha jest także najlepszym momentem na odwiedzenie Indonezji dla fanów sportów wodnych.

Jeśli zaciekawiła nas Indonezja pogoda nie powinna być dla nas dużą przeszkodą, jeśli zdecydujemy się na wycieczkę w porze suchej. Jest ona tak popularna wśród turystów, ponieważ zapewnia optymalne warunki do wypoczynku. Pod warunkiem, że opady nie są nam straszne, zawsze możemy także wybrać się tam w porze deszczowej. Dzięki temu sporo zaoszczędzimy na biletach.

Dodaj komentarz