Wakacje na Bali- niesamowity wakacyjny wyjazd

Wakacje na Bali- niesamowity wakacyjny wyjazd

Okres wakacyjny powoli zbliża się do połowy. Niektórzy zdążyli już pojechać i wrócić z wakacyjnego wyjazdu, z kolei inni dopiero czekają na swój letni urlop. Niezależnie do której grupy się kwalifikujesz, wakacje na Bali to opcja na każdą porę. Indonezja to jedno z najpopularniejszych wakacyjnych celów dla turystów z całego świata. Piękna pogoda, dziewicze krajobrazy, plaże, tysiące atrakcji na każdym kroku, pyszna kuchnia, przyjaźnie nastawieni lokalni mieszkańcy, i wciąż bardzo przystępne ceny. To wszystko to tylko mały przedsmak tego, co czeka cię, jeżeli wybierzesz się na wakacje na Bali.

Popularność wakacji na Bali

Bali już od wielu lat było dość popularnym miejscem wśród turystów. Jednak prawdziwą popularność miejsce zyskało dopiero kilka lat temu. Duży wpływ na to mieli internetowi celebryci, którzy za pośrednictwem internetu bardzo chętnie dzielili się informacjami o iście magicznych wakacjach w tym południowo-wschodnim azjatyckim raju. Bali posiada niezliczoną ilość zalet. My jednak przedstawimy główne z nich, tak aby rozwiać wszelkie ostatnie wątpliwości.

Pogoda na Bali

Jedną z największych zalet wyjazdów na Bali jest to, że można udać się w to majestatyczne miejsce niemal o każdej porze. Średnia temperatura każdego miesiąca jest niemal taka sama. Pomiędzy środkiem pory suchej-lipcem, a pory deszczowej- styczniem, średnia temperatura różni się o jedynie 2/3 stopnie Celsjusza. Różnica jest oczywiście widoczna z ilości opadów, jednak nawet zimowy wyjazd na Bali będzie niezapomnianą wyprawą.

Różnorodność atrakcji

Bali to jedna z najpopularniejszych wysp archipelagu, dlatego nie ma się co dziwić, że jest to prawdziwa stolica uprawniania sportów wodnych oraz ekstremalnych. Serfowanie, jazda na nartach wodnych, wyprawy na jachcie, czy skoki na Bungee. To wszytko czeka na turystów w tym pięknym indonezyjskim raju. Nie wolno zapominać również o bardzo rozległych plażach, które sprawiają, że odpoczynek podczas wakacji jest lepszy niż gdziekolwiek i kiedykolwiek indziej. Bali to również wiele pięknych miejsc, w których można nieco odpocząć od ludzi, poznać lokalną kulturę, oraz pozwiedzać lokalne zabytki, które są spuścizną kulturową starożytnych ludów.

Ceny na Bali

Jedną z najlepszych cech wakacji na Bali są stosunkowo niskie ceny. Oczywiście, na przestrzeni ostatnich lat, od kiedy ruch turystyczny znacznie się zwiększył, ceny znacząco wzrosły. Wciąż są one jednak niższe niż w przypadku wyjazdów do innych popularnych wśród turystów miejsc np. w europejskim basenie lub na wyspach Morza Śródziemnego.

Dodaj komentarz