Co zabrać ze sobą nad morze – lista rzeczy

Co zabrać ze sobą nad morze – lista rzeczy

Wycieczka nad morze to nie tylko doskonały pomysł na weekendowy wyjazd, ale także kilkudniowy wypoczynek. Zanim jednak na stałe rozsiądziemy się na plaży, warto się wcześniej odpowiednio przygotować i spakować ze sobą wszystkie niezbędne rzeczy. Co zabrać ze sobą nad morze, aby wyjazd na pewno okazał się udany? Sprawdź!

Lista rzeczy, które musisz zabrać ze sobą nad morze

Zabranie ze sobą odpowiedniego bagażu na wycieczkę nad morze, jest konieczne nie tylko ze względu wygody podczas pobytu, ale także pod względem bezpieczeństwa. Jeśli jedziesz na wakacje nad morze, koniecznie zabierz ze sobą:

Krem z filtrem UV

Będąc na plaży, nigdy nie należy zapominać o odpowiedniej ochronie swojego ciała. Latem promienie słoneczne, szczególnie nad wodą gdzie nie ma cienia, są dla nas niebezpieczne i należy odpowiednio się przed nimi chronić. Pakując bagaż, koniecznie zaopatrz go w krem z wysokim filtrem UV. Nie zapomnij także o smarowaniu się nim co dwie godziny i za każdym razem, gdy wytrzesz się ręcznikiem. Unikniesz dzięki temu bolesnych poparzeń, które mogłyby Ci zepsuć cały wyjazd.

Czapka

Nie tylko ochrona skóry podczas pobytu nad morzem jest bardzo ważna. Zadbać należy także o swoją głowę i o to, aby nie była wystawiona bez przerwy na bezpośrednie promieniowanie słoneczne. W godzinach, gdy słońce grzeje najbardziej, czyli mniej więcej od 11 do 16  koniecznie okryj swoją głowę czapką lub kapeluszem. Jeśli tego nie zrobisz, możesz narazić się na udar, który jest niebezpieczny dla zdrowia, a nawet życia.

Ręcznik kąpielowy

Ręcznik to niezbędna rzecz, którą każdy powinien mieć w torbie, wybierając się na plażę. Najlepiej będzie, jeśli wybierzesz taki, który jest duży i wykonany z szybkoschnącego materiału. Nie tylko wytrzesz się nim po kąpieli w wodzie, ale także położysz na piasku, gdy będziesz chciał się trochę poopalać.

Lodówka turystyczna

Pobyt na plaży może Ci zająć nawet cały dzień, dlatego warto jest, zabrać ze sobą lodówkę turystyczną, w której schowasz jedzenie. Mogą to być kanapki, sałatki no i koniecznie napoje takie jak woda. Będziesz mieć pewność, że produkty, które ze sobą zabrałeś, nie zepsują się pod wpływem temperatury i nie będziesz musiał przepłacać na obiedzie przy nadmorskiej restauracji.

Leżak

Jeśli chcesz zagwarantować sobie wygodne miejsce do wypoczynku i raczej nie interesują Cię kąpiele w wodzie, to koniecznie zabierz ze sobą krzesełko lub leżak. Będziesz mógł się na nim wygodnie rozłożyć i np. poczytać ulubioną książkę łapiąc jednocześnie witaminy z promieni słonecznych. Wygodne miejsce do siedzenia będzie sprzyjać nadmorskiemu wypoczynkowi i podziwianiu widoków.

Parasolka

Leżenie w bezpośrednim słońcu przez kilka godzin może być niebezpieczne dlatego warto spakować ze sobą parasolkę przeciwsłoneczną. Gdy będziemy mieli już dość leżenia w ostrym słońcu, możemy się pod nią schować i schłodzić zimnym napojem. Jeśli wybierasz się na plaże z dziećmi lub osobami starszymi, to parasol powinien być obowiązkową częścią Twojego bagażu. Te osoby mają słabszą odporność na słońce i są bardziej narażone na zasłabnięcia spowodowane zbyt ostrym nasłonecznieniem.

Polskie wybrzeże to także idealne miejsce na kolonie dla dzieci. Dlatego nie zwlekaj i zapisz swoje dziecko na wakacje pełne przygód.

Dodaj komentarz