Złe samopoczucie podczas lotu samolotem – jak sobie z nim radzić?

Złe samopoczucie podczas lotu samolotem – jak sobie z nim radzić?

Urlop, podróżowanie i odpoczynek to jedne z najprzyjemniejszych rzeczy dla większości z nas. Chcąc jak najszybciej znaleźć się w wymarzonym miejscu, najczęściej wybieramy lot samolotem. Jest to nie tylko rozwiązanie, na które finansowo może pozwolić sobie większość z nas, ale także gwarantuje wygodę. Musisz jednak wiedzieć, że podróżowanie samolotem wiąże się również z kilkoma nieprzyjemnymi rzeczami, które mogą zepsuć Ci cały lot. Zobacz, jakie są najczęstsze objawy, których możesz się spodziewać podczas lotu i jak sobie z nimi radzić.

Zatkane uszy w samolocie

Wielu osobom podczas manewru startowania lub lądowania dokuczają zatkane uszy. Dzieje się tak, ponieważ ciśnienie na pokładzie samolotu bardzo szybko wzrasta, co przekłada się na nieprzyjemne uczucie w uszach. U niektórych dyskomfort utrzymuje się krótko. Niektórzy zaś narażeni są na niego przez cały lot, co może powodować zdenerwowanie. Jeśli chcesz uniknąć zatykania się uszu, spróbuj żuć gumę, ssać cukierki, przełykać ślinę lub pić napój. Powinno Ci to pomóc w momencie, gdy poczujesz dyskomfort w uszach.

Spuchnięte stopy

Wielogodzinna podróż samolotem zmusza nas w pewnym stopniu do pozostawania w tej samej pozycji przez dłuższy czas. Gdy za długo siedzimy, to krew gromadzi się w naszych nogach, co może objawiać się w postaci spuchniętych stóp. W łatwy sposób możesz sobie poradzić z tą niedogodnością. Wystarczy, że do samolotu włożysz wygodne buty i luźne spodnie, przejdziesz się raz na jakiś czas po samolocie, aby rozruszać ciało. Jeśli masz taką możliwość, to warto też wyciągnąć nogi a najlepiej unieść je na chwilę ku górze.

Sucha skóra i niedoskonałości

Powietrze w samolocie nie jest przyjazne dla naszej skóry. Jest ono bardzo suche i po kilku godzinach lotu może zacząć dokuczać naszej skórze na twarzy i ciele. Jeśli masz problemy z cerą lub po prostu posiadasz problematyczną skórę, która źle znosi takie warunki, to zaopatrz się w kosmetyki, które mogą Ci się przydać podczas lotu. Najlepiej będzie, jeśli zrezygnujesz z makijażu i co jakiś czas będziesz nawilżać skórę i spryskiwać ją mgiełką nawilżającą.

Choroby i infekcje

W samolocie szansa na przeziębienie lub złapanie jakiejś infekcji bardzo mocno wzrasta. Dzieje się tak, ponieważ w samolocie znajduje się duża ilość ludzi, a wilgotność powietrza jest minimalna, co sprzyja szybszemu rozprzestrzenianiu się zarazków. Jeśli masz zamiar spędzić w samolocie wiele godzin, ciężko będzie Ci się obronić przed bakteriami i chorymi pasażerami. W samolocie panuje też zazwyczaj chłód dlatego, jeśli chcesz uniknąć choroby, lepiej zaopatrz się w ciepłe ubrania. Warto też zabrać ze sobą witaminy.

Jeśli w odpowiedni sposób przygotujesz się do lotu samolotem, to podróż będzie przyjemnością. Warto wiedzieć jakie nieprzyjemności mogą czekać na nas podczas lotu, ponieważ będziemy wiedzieć jak sobie z nimi radzić.

Dodaj komentarz