Komunikacja lokalna w Serocku

Komunikacja lokalna w Serocku

Jeśli mieszkasz w Warszawie albo Legionowie to nad Zalew Zegrzyński albo do Serocka dojechać możesz szybko i wygodnie. Od 2015 w powiecie legionowskim funkcjonuje Lokalna Komunikacja Autobusowa, dzięki której każdy przybywający do Serocka turysta może szybko i tanio przemieszczać się z okolicznych hoteli, działek czy pensjonatów do znajdujących się w centrum miasta sklepów i atrakcji.

Serock dobrze skomunikowany.

Lokalne autobusy w Serocku kursują już od 2015 roku, kiedy do życia powołał jej swoim zarządzeniem urzędujący wtedy burmistrz Sylwester Sokolnicki i z roku na rok cieszą się niesłabnącą popularnością, przewożąc tysiące zadowolonych pasażerów między lokalizacjami w powiecie legionowskim, wypierając z roku na roku usługi taxi w Serocku i prywatną komunikację.

Linie autobusowe Komunikacji Lokalnej.

Kursy odbywają się zarówno między lokalnymi miasteczkami jak i większymi miastami gminnymi bądź powiatowymi. Dzięki LKA bez problemu przemieścisz się między miejscowościami takimi jak Jachranka, Wieliszew, Borowa Góra, Jabłonna, Legionowo, Zegrze czy Aleksandrów, ale dojedziesz także na plażę w Serocku bądź do Nieporętu nad Jezioro Zegrzyńskie.

Spis linii komunikacji lokalnej oraz najnowsze informacje o „LKA Serock” i wykaz zawsze aktualnych kursów znajdziesz pod adresem https://taxi-serock.com.pl/blog/komunikacja-lokalna-w-serocku.

Z Warszawy do Serocka

Jeśli nie interesuje cię poruszanie się w obrębie gminy i chcesz dojechać z Warszawy do Serocka najlepiej jest skorzystać z kursujących z Dworca Zachodniego autobusów. Obsługujące trasę Warszawa-Serock autokary zabiorą cię także z przystanku obok Dworca Gdańskiego oraz z przystanku znajdującego się przy Rondzie Starzyńskiego. Kursy oferują zarówno przewoźnicy korporacyjni tacy jak „PKS Polonus” jak i mniejsze, prywatne przedsiębiorstwa transportowe. Średni czas oczekiwania na przystanku wynosi 30 minut, przy czym kursy odbywają się najczęściej w godzinach rannych oraz popołudniowych, gdy ludzie wracają bądź jadą do pracy. Wtedy jednak ruch samochodowy jest największy, więc warto uważnie wybrać godziny podróżowania i jeśli to możliwe jeździć około południa, kiedy to ulica Modlińska jest najmniej zakorkowana.

Inne sposoby transportu

Oprócz Lokalnej Komunikacji Autobusowej oraz transportu masowego można wybrać także bardziej wygodne formy komunikacji jakie udostępniają Uber i taxi. Serock oferuje kilka firm taksówkarskich, przy czym żadna z nich nie należy do dużych korporacji, dzięki czemu ceny za przejazd są relatywnie niskie. Dla przykładu za transport z Warszawy do Serocka jadąc z lokalną firmą Taxi Serock 24h zapłacimy mniej niż zamawiając taksówkę z korporacji.

Dodaj komentarz