Wakacje na ostatnią chwilę – 5 miejsc godnych polecenia

Wakacje na ostatnią chwilę – 5 miejsc godnych polecenia

Jeżeli planujemy wakacje, a urlop zbliża się wielkimi krokami, a my nie mieliśmy czasu ani sposobności, aby wcześniej zaplanować wakacyjny wypoczynek możemy zdecydować się na wakacje last minute. Przedstawiamy najciekawsze propozycje na wakacje na ostatnią chwilę – 5 miejsc gdzie warto się udać. Jeżeli nie miałeś czasu na zorganizowanie swoich wakacji wcześniej, a także nie zdołałeś odłożyć wystarczających funduszy na wyjazd, idealnym rozwiązaniem jest kredyt na wyjazd wakacyjny. Oto 5 ciekawych miejsc na wakacje zaplanowane w ostatniej chwili.

Cypr – wyspa Afrodyty, gdzie słońce świeci niemal przez 300 dni w roku

Wśród ofert last minute biur podróży dużą popularnością cieszy się śródziemnomorska wyspa Cypr. To miejsce, gdzie możemy odnaleźć zabytki z każdej epoki historycznej, od starożytnej kultury grackiej, przez średniowiecze, renesans, barok, aż po nowoczesność. Piękne walory kulturalne rozsiane są po całej wyspie, a przede wszystkim w najważniejszych miastach, stolicy Nikozji, a także Limassol, Larnace oraz Pafos. Cypr to także piękne plaże, gdzie na jednej z nich według mitologii wyłoniła się z morza bogini piękna i miłości, Afrodyta.

Wyspy Greckie – pełne starożytnych zabytków i pięknych plaż

Wiele wycieczek last minute oferuje wakacyjne wyjazdy na wyspy greckie. Wśród ofert popularne są między innymi takie wyspy greckie jak największa z nich Kreta, a także Rodos, Samos, Kos, Zakynthos, Santoryn, Korfu Milo, Cyklady, czy Wyspy Jońskie. W przypadku wysp Greckich jest bogactwo wyboru, a niemal każda z nich oferuje zobaczenie starożytnych zabytków. Jednak wyspy greckie to przede wszystkim przepiękne plaże i możliwość beztroskiego spędzenia czasu.

Chorwacja – piękne wybrzeże i ciekawe zabytki

Chorwacja to bez wątpienia miejsce, które kochają Polacy, tutaj również możemy odnaleźć oferty biur podróży last minute. Chorwacja to ciekawe zabytki rozsiane po całym kraju, które możemy odnaleźć w największych miastach, między innymi w stolicy kraju w Zagrzebiu, a także w Splicie, czy w Dubrowniku. Chorwacja to także wybrzeże oraz wyspy Dalmacji z pięknymi plażami.

Turcja – mnóstwo atrakcji kulturalnych i przyrodniczych

Wiele ofert biur podróży last minute to także wycieczki do Turcji. Ten kraj położony na styku kontynentów – Europy i Azji również ma wiele do zaoferowania turystom, zarówno tym, którzy chcą beztrosko opalać się na plażach, jak tym, którzy lubią zwiedzać. Do największych atrakcji zaliczyć można największe miasta: Istambuł, Ankarę, Bursę, Izmir a także Kapadocję z pięknymi formami skalnymi i Pamukkale z pięknymi wapiennymi skałami, które rzeźbi woda.

Bułgaria – piękny kraj nad Morzem Czarnym

Wśród miejsc, gdzie można się wybrać na wakacje w ostatniej chwili, jest również Bułgaria. Ten piękny kraj oferuje bardzo malownicze plaże nad Morzem Czarnym, a także liczne zabytki kultury, które rozsiane są po całej Bułgarii. Do najpiękniejszych miast tego kraju należą stolica Sofia oraz Płowdiw.

Dodaj komentarz